Policjanci z Opola wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, w którym śmierć na miejscu poniosła 19-letnia pasażerka. 3 pozostałe osoby podróżujące osobowym mercedesem zostały przetransportowane do szpitala. Do tego zdarzenia doszło wczoraj (24 kwietnia) na DK 46. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierujmy się rozsądkiem i zasadą ograniczonego zaufania, wsiadajmy za kierownicę tylko wypoczęci, dostosowujmy prędkość i styl jazdy do panujących na drodze warunków.

Około godziny 17:30 na drodze krajowej 46 w miejscowości Grabin koło Niemodlina doszło do tragicznego zdarzenia. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący osobowym mercedesem 22-latek, na łuku drogi wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem ciężarowym.

W wyniku zderzenia oba pojazdy wjechały do rowu. Niestety, podróżująca osobówką 19-letnia pasażerka poniosła śmierć na miejscu. Mercedesem podróżowali mieszkańcy powiatu nyskiego w wieku od 18 do 22 lat. Troje z nich z obrażeniami ciała zostało przetransportowanych do szpitala.

Pamiętajmy, aby za kierownicę zawsze wsiadać wypoczętym i nigdy się nie śpieszyć. Kiedy w trakcie podróży poczujemy się senni czy osłabieni, warto zrobić pauzę, odpocząć i dopiero wtedy ruszać w dalszą drogę. Warunki drogowe nawet wiosną bywają zmienne. Pamiętajmy zatem, aby prędkość i styl jazdy dostosować do panujących warunków na drodze.