Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Opole

Wypoczynkowe meble tarasowe – wyjątkowe propozycje na lato

Ciepłe, letnie dni zachęcają do spędzania czasu w ogrodzie czy na tarasie – w aranżacji przestrzeni wypoczynkowej pomogą Ci wygodne meble tarasowe. Wybierając meble, stawiaj nie tylko na trwałość czy komfort, ale też niesztampowy wygląd, który przyciągnie wzrok.

Bujaj w obłokach dzięki huśtawce tarasowej!

Jak w prosty sposób odmienić przestrzeń tarasu i ją uatrakcyjnić? Najprostszym sposobem są oryginalne meble tarasowe. Jednym najciekawszych modeli jest bez wątpienia fotel wiszący w formie kokonu. Fotel ten pozwoli Ci oderwać stopy od ziemi i przyjemnie bujać w obłokach, oddając się marzeniom czy drzemce. Fotel zaprojektowany jest w taki sposób, aby głębokie siedzisko chroniło użytkownika przed promieniami słońca czy podmuchami wiatru.

Sofa technorattanowa – ponadczasowy mebel tarasowy

Sofy to bez wątpienia najchętniej wybierane elementy wyposażenia ogrodu czy tarasu – szukając idealnego modelu, warto zwrócić uwagę na sofy technorattanowe. Meble tarasowe wykonane z technorattanu to gwarancja wygody, ciekawego designu oraz wysokiej trwałości. Kolekcje technorattanowe tworzone są z trwałych materiałów: aluminiowe stelaże odznaczają się lekkością, wierzch mebli pokrywa plecionka zabezpieczona przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Sofą, która wyraźnie wyróżnia się na tle innych, jest model Portofino, oferowany przez markę Garden Space. Sofa ta sprawdzi się zarówno jako wygodne miejsce do siedzenia, jak i łóżko odpowiednie do popołudniowej drzemki. Uwagę zwraca zintegrowany baldachim, który po rozłożeniu chroni użytkowników przed silnym słońcem czy podmuchami wiatru. Sofę Portofino możesz uzupełnić poprzez miękkie poduszki siedziskowe.

Modułowe meble tarasowe – wykreuj idealną przestrzeń

Niebanalnym sposobem na przydomowy taras jest wykorzystanie mebli w konstrukcji modułowej. Takie nowoczesne komplety meblowe pozwolą na dowolne kreowanie przestrzeni! Zestawy modułowe składają się z kilku elementów, które mogą być wykorzystywane osobno lub też łączone, najczęściej w obszerne sofy narożne. Wysoka funkcjonalność to jednak niejedyny atut takich zestawów: meble tarasowe tego typu często zdobione są w oryginalny sposób i poprzez wykorzystanie nieoczywistych dodatków. Przykładem są liny polipropylenowe czy twarde drewno eukaliptusowe.

Komplety tarasowe złożone ze stołu i wygodnych krzeseł

Taras stanie się przedłużeniem salonu i jadalni dzięki kompletom tarasowym składającym się z obszernego stołu i komfortowych krzeseł. Takie meble tarasowe pozwolą na podawanie pysznych posiłków dla rodziny oraz na organizowanie grilla dla znajomych. By cieszyć się latem na tarasie, warto zwrócić uwagę na stoły wykonane z drewna tekowego – świetnie wpiszą się w otaczającą taras zieleń i sprawią, że każdy posiłek będzie wyjątkowy. Stół uzupełnić można poprzez nowoczesne krzesła w których siedziska i oparcia wykonano z trwałej liny polipropylenowej. Aby nadać przestrzeni magicznej oprawy, warto również wykorzystać lampiony, które ustawione zostaną w na środku stołu.