Komfort intymny kobiet po porodzie czy w okresie menopauzy nadal bywa tematem tabu. Wstydzimy się przyznać, że nie czujemy się już atrakcyjne „tam na dole”. Tymczasem istnieją szybkie i bezpieczne zabiegi ginekologii estetycznej, które skutecznie niwelują objawy rozluźnienia pochwy. Jeśli szukasz mało inwazyjnego sposobu na powrót do dobrej formy, to laserowe obkurczanie pochwy jest zabiegiem dla Ciebie. Wyjaśniamy, na czym polega laseroterapia estetyczna miejsc intymnych.
Jakie są wskazania do obkurczania pochwy?
Tkanka mięśniowa, znajdująca się w pochwie, jest rozciągliwą i elastyczną strukturą mięśniową, która z czasem może ulec zwiotczeniu, zwłaszcza pod wpływem, takich czynników, jak:
- ciąża,
- poród,
- zmiany hormonalne,
- menopauza.
Zabieg obkurczania pochwy laserem dedukowany jest kobietom, które odczuwają nieprzyjemne skutki rozluźnienia mięśni pochwy, czyli m.in.: zmniejszoną przyjemność z kontaktów intymnych czy wysiłkowe nietrzymanie moczu. Wbrew pozorom nie jest to zabieg przeznaczony tylko dla pacjentek w dojrzałym wieku. Wiele kobiet już po pierwszym porodzie może odczuwać konsekwencje rozluźnienia mięśni pochwy. Delikatne tkanki w miejscach intymnych mają bowiem problem z samodzielnym zregenerowaniem się po porodzie.
Przeciwwskazaniami do laserowego obkurczania pochwy są:
- nieprawidłowa cytologia,
- okres ciąży i karmienia piersią,
- miesiączkowanie,
- infekcje w okolicy zabiegowej,
- przewlekła terapia sterydowa,
- radioterapia,
- zaburzenia układu odpornościowego,
- zaburzenia procesów gojenia,
- nowotwory.
FemiLift – laserowe obkurczanie pochwy
FemiLift to nowoczesny i wszechstronny laser stosowany do zabiegów ginekologii estetycznej m.in. w warszawskiej Klinice Miracki. Urządzenie wykorzystuje metodę mikropixeli. Oznacza to, że wiązka lasera dostarczana jest do tkanek w postaci drobnych impulsów, wywołujących punktowe, kontrolowane uszkodzenia termiczne. Podczas zabiegu końcówka lasera, która zabezpieczana jest jednorazową, sterylną tuleją, wprowadzana jest do wnętrza pochwy. Głębokie warstwy błony śluzowej podgrzewane są, bez naruszania zdrowej tkanki. Na skutek działania lasera następuje obkurczenie pochwy i przywrócenie naturalnej sprawności mięśni, które ją otaczają. Urządzenie intensywnie pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych, co znacząco wpływa na poprawę kondycji błony śluzowej – wzrost jej nawilżenia i ukrwienia.
Obkurczanie pochwy laserem FemiLift jest zabiegiem minimalnie inwazyjnym. Po terapii możliwy jest błyskawiczny powrót do normalnej aktywności, także seksualnej. Jedynie przez pierwszy tydzień po zabiegu należy wstrzymywać się od współżycia. W tym czasie nie należy także używać tamponów. Warto również zrezygnować z gorących kąpieli oraz z wizyt na saunie i basenie.
Co daje laserowe zwężanie pochwy?
Głównym efektem, jakiego można się spodziewać po obkurczeniu pochwy, jest znacząca poprawa jakości życia. Zabieg niweluje luźność pochwy spowodowaną różnymi czynnikami – zarówno po porodzie, jak i na skutek zmian hormonalnych w okresie menopauzy. Dzięki zwężeniu i obkurczeniu pochwy można również zniwelować problem wysiłkowego nietrzymania moczu. Poprawia się komfort życia intymnego, co bardzo często ma również związek z ogólną poprawą samopoczucia i wzrostem pewności siebie.
Dla uzyskania optymalnych efektów laserową rewitalizację pochwy wykonuje się w serii trzech sesji, oddzielonych od siebie czterotygodniowymi odstępami, koniecznymi dla prawidłowego wygojenia się tkanek po każdym zabiegu.
Jeśli masz więcej pytań na temat obkurczania pochwy, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.