W siedzibie opolskiego oddziału NFZ odbyło się pierwsze z cyklicznych wydarzeń realizowanych w ramach projektu ,,Kraina Zdrowych Dzieci". Do działań zostali zaproszeni między innymi policjanci komendy miejskiej. W czasie akcji najmłodsi mieszkańcy regionu mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarzy specjalistów, a wizytę uprzyjemnili im policyjni profilaktycy i motocykliści.

O tym jak ważna jest profilaktyka zdrowia od najmłodszych lat odpowiedzialnych rodziców nie trzeba przekonywać. Stąd opolski oddział NFZ wyszedł z cyklem wydarzeń pod nazwą ,,Kraina Zdrowych Dzieci” oferując badania i konsultacje z różnymi specjalistami.

Aby skorzystać z bezpłatnych badań, nie trzeba się wcześniej zapisywać. Podczas sobotniej akcji na dzieci czekali przedstawiciele różnych specjalizacji takich jak: stomatolog, psychoterapeuta, laryngolog, pediatra, logopeda, a także medycy opowiedziani za skontrolowanie wady postawy i uzyskania porady dotyczącej pielęgnacji niemowląt oraz porady żywieniowe czy pomiaru cukru u dzieci.

Aby dzieciom zapewnić atrakcję, NFZ do działań zaprosił opolskich policjantów i strażaków, a także aktorów z Teatru Lalki i Aktora.