Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Opole

Raport dnia dla powiatu opolskiego 

23 marca, godz. 10.00 

2 nowe potwierdzone przypadki koronawirusa w powiecie opolskim. 

Na ten moment do 3 łącznie wzrosła liczba potwierdzonych przypadków zakażeniem koronawirusem wśród mieszkańców powiatu opolskiego. Testy wskazały pozytywny wynik u mężczyzny w średnim wieku, który niedawno wrócił z Hiszpanii i kobiety, która w ostatnim czasie nie przebywała za granicą. 

Co do pozostałych danych, które są podawane łącznie dla Opola i powiatu opolskiego - 11 osób jest hospitalizowanych, 36 poddanych kwarantannie, 53 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym. To w jakim tempie te liczby będą rosły zależy od naszej ostrożności, zapobiegliwości i dyscypliny w stosowaniu się do zaleceń. Nie lekceważmy zasad higieny, unikania skupisk, zachowania odległości od drugiej osoby, nie wychodźmy z domu bez wyraźnej potrzeby, przestrzegania kwarantanny. Wciąż jeszcze widać na naszych ulicach, w sklepach, że nie wszyscy biorą to sobie do serca.  Chodzi o to, żeby maksymalnie spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa, by nie sparaliżować służby zdrowia. Pamiętajmy o tym. 

Informacje bieżące na FB Powiat Opolski i FB Henryk Lakwa - starosta opolski (zamieszczamy je tam naprzemiennie by dotrzeć do większej liczby osób)

Dla porównania, wcześniej: 

22.03, godz. 12:00

Liczba hospitalizowanych potwierdzonych zakażeń nadal wynosiła -1, hospitalizowanych - 11,  w kwarantannie - 36, pod nadzorem epidemiologicznym - 53. Zatem zmiany niewielkie w stosunku do wcześniejszych, jednak nie był to pełny obraz sytuacji. W danych przekazywanych przez Sanepid nie ma osób wjeżdżających do kraju, które dostają tzw. "karty pobytowe".

Wojewoda poinformował 21 marca, że Sanepid w Opolu ma 7200, a na dobę około 40. Musimy więc mieć świadomość, że osób zarażonych jest więcej, ale nie mają objawów, albo mimo objawów nie kwalifikują się do testów wg rządowych procedur. Dlatego tak ważne jest stosowanie się do wszystkich zaleceń‼️ #zostańwdomu

Według danych, które otrzymujemy od opolskiego sanepidu aktualna sytuacja epidemiczna w powiecie opolskim, jak chodzi o liczbę potwierdzonych przypadków zakażenia pozostaje bez zmian. Co wynika najpewniej z faktu, że jak informują media, od połowy tygodnia jest problem z wykonywaniem testów.

21 marca, godz. 10.00

Sytuacja epidemiczna w powiecie opolskim, jak chodzi o liczbę potwierdzonych przypadków zakażenia pozostawała bez zmian. Co wynikało naz faktu, że jak informowały media, od kilku dnia problem z wykonywaniem testów. 

Nadal  był to ten sam - 1 potwierdzony przypadek zakażenia, 15 osób hospitalizowanych, 33 - w kwarantannie i 48 pod nadzorem epidemilogicznym

Raporty są też codziennie publikowane również na FB Powiat Opolski i FB Henryk Lakwa - starosta opolski. 

-----------------------

Raport dnia

Dla powiatu opolskiego i Opola łącznie*

20 marca, godz. 10:00 

W stosunku do wcześniejszych danych do 11 wzrosła liczba mieszkańców hospitalizowanych pod kątem obecności koronawirusa z terenu powiatu opolskiego i Opola. Nie było nowych potwierdzonych przypadków zakażenia. Liczba hospitalizowanych wynosiła - 11, w kwarantannie - 34, pod nadzorem epidemiologicznym -  47. 

*Dane pozyskane ze stacji Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Opolu, która gromadzi je łącznie dla powiatu i miasta, bez możliwości rozdzielenia.

--------------------------------

Raport dnia - 19 marca, godz. 13.00

Dla powiatu opolskiego i Opola łącznie* 

47 osób pod nadzorem epidemiologicznym, 32 objęte kwarantanną, 6 hospitalizowanych i żadnych nowych stwierdzonych przypadków obecności koronawirusa. Tak wygląda aktualna sytuacja epidemiczna dotycząca mieszkańców powiatu opolskiego i Opola.

Nadal jedyną osobą z pozytywnym wynikiem testu pozostaje 61-latka (z naszego powiatu), o której informowaliśmy wczoraj.

*Dane pozyskane ze stacji Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Opolu, która gromadzi je łącznie dla powiatu i miasta, bez możliwości rozdzielenia. O wszelkich kluczowych zmianach będziemy informować na bieżąco. Robimy to również na naszych profilach w mediach społecznościowych:  FB Powiat Opolski i FB Henryk Lakwa - starosta opolski.  

-------------------------------------------------

Raport dnia  - 18 marca, godz. 21.00

Bez zmian, przynajmniej jeżeli chodzi o liczbę potwierdzonych przypadków obecności koronawirusa. Nadal jedyną osobą z naszego powiatu, u której test wyszedł pozytywnie jest 61-latka, mająca wcześniej kontakt z zakażoną kobietą z powiatu krapkowickiego. Pozostałe dane są w posiadaniu opolskiego Sanepidu i z uwagi na to, że są zbierane łącznie dla powiatu opolskiego i Opola, przynajmniej na razie nie ma możliwości, aby przekazać precyzyjne informacje na temat osób objętych dozorem, czy kwarantanną.

Bieżące informacje znajdziecie też na  FB Powiat Opolski i FB Henryk Lakwa - starosta opolski