Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy. Funkcjonariusze komendy miejskiej tylko w miniony weekend 7 kierowcom zatrzymali prawo jazdy właśnie za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Rekordzista na liczniku miał 114 km/h na obowiązującej pięćdziesiątce.

Blisko 340 przeprowadzonych kontroli drogowych to efekt pracy policjantów z komendy miejskiej w miniony weekend. Głównym celem działań prowadzonych przez funkcjonariuszy było zapobieganie ewentualnym wypadkom na drogach. Policjanci oprócz kontroli prędkości, zwracali również uwagę na stan trzeźwości kierujących. Dodatkowo sprawdzali stosowanie pasów bezpieczeństwa i fotelików do przewożenia dzieci. Funkcjonariusze kontrolowali też stan techniczny pojazdów oraz ich wyposażenie.

W wyniku weekendowych działań 7 kierujących straciło prawo jazdy na 3 miesiące, nie obyło się też bez punktów karnych i mandatów. Rekordzistą okazał się 44 - latek kierujący Oplem który jadąc ulicą Niemodlińską na liczniku miał 114 km/h. Mieszkaniec Opola przekroczył tym samym dozwoloną prędkość o ponad 64 km/h.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

Pamiętajmy, że kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu.