Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Opole

Poza sezonem wakacyjnym marzy nam się oderwanie od codzienności. Weekend to doskonały czas, aby nadrobić turystyczne zaległości i zwiedzić wiele urokliwych miejsc w Polsce, których często nie doceniamy. Koszty weekendowej eskapady na terenie naszego kraju nie muszą być wygórowane, dlatego warto odwiedzić miejsca, które choć raz w swoim życiu koniecznie trzeba zobaczyć. Poniżej proponujemy kilka ciekawych miejsc na weekendową wyprawę.

Jura Krakowsko-Częstochowska

Pas ciągnący się od Krakowa aż po Częstochowę wyróżnia się pięknym krajobrazem pełnym skał wapiennych powstałych w jurze górnej. Na terenie obszarów wapiennych powstał Ojcowski Park Narodowy – najmniejszy park na terenie naszego kraju. Możemy tam podziwiać efektowne formacje skalne, takie jak Maczuga Herkulesa czy Brama Krakowska. W parku znajdziemy również jaskinie o groty. Jura to nie tylko skały, ale również zabytkowe budowle – renesansowy zamek w Pieskowej Skale czy ruiny zamku w Ogrodzieńcu.

Weekend na łonie natury. Gdzie pojechać?

Kraków

Jeśli nie byliście nigdy w Krakowie, warto nadrobić zaległości. Stare Miasto w Krakowie znalazło się na liście UNESCO. Szczególnie efektowne są Sukiennice oraz Kościół Mariacki, na wieży którego co godzinę odgrywany jest hejnał mariacki. Będąc w Krakowie warto również odwiedzić Wawel, gdzie spoczywają szczątki dawnych królów Polski. Wizyta w dawnej stolicy Polski nie może obyć się bez spaceru po bulwarach wiślanych, w lecie często obleganych przez studentów i turystów.

Puszcza Białowieska

Teren we wschodniej części Polski, który zamieszkuje największa populacja wolnych żubrów na świecie. To właśnie żubry są wizytówką regionu, a także jednym z głównych powodów, dla których puszcza znalazła się na liście dziedzictwa UNESCO. W okolicy Puszczy Białowieskiej znajduje się miejscowość Hajnówka, gdzie mamy okazję zobaczyć drewnianą cerkiew Krynoczka.

Brakuje ci gotówki na wyjazd?

Chcesz wyrwać się na weekend z miasta, ale twoje zdolności finansowe na to nie pozwalają? Warto skorzystać z chwilówek online. Konkurencyjność pozabankowych firm pożyczkowych powoduje, że niektóre oferty są naprawdę korzystne. Pierwsza pożyczka online - zero dodatkowych kosztów? To możliwe! Jest to promocja dla nowych klientów, którzy pierwszy raz korzystają z tego typu usług. Promocje te są w pełni wiarygodne i nie mamy się czego obawiać.