Wczoraj policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Opolu, uczestniczyli w V Śniadaniu Wielkanocnym. Podinsp. Rafał Drozdowski - Komendant Miejski Policji w Opolu włączył się w inicjatywę Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu. Celem przedsięwzięcia było świętowanie tradycji wielkanocnych wspólnie z mieszkańcami miasta.

Śniadanie rozpoczęło się od błogosławieństwa udzielonego przez księdza biskupa Andrzeja Czaję oraz wypuszczenia gołębi, jako symbolu pokoju. Dla mieszkańców, wśród których najwięcej było seniorów oraz osób samotnych przygotowano wiele stoisk z przysmakami świątecznymi. Zgodnie z opolską tradycją, Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski wraz ze swoim Zastępcą i Przewodniczącym Rady Miasta Opola częstował mieszkańców tradycyjnym żurkiem.

Ważnym elementem V Śniadania Wielkanocnego był konkurs na ozdobę świąteczną, wśród których najwięcej było palm wielkanocnych. Nagrody na konkurs ufundowane zostały przez organizatorów oraz instytucje i organizacje społeczne. Jedną z nagród był kosz słodkości ufundowany przez Komendanta Miejskiego Policji w Opolu podinsp. Rafała Drozdowskiego.

Ciekawym wydarzeniem dla mieszkańców i gości uczestniczących w Śniadaniu był udział w nim maskotki policyjnej „Policuś”. Ta nietypowa promocja Policji i aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” spotkała się z wielkim zainteresowaniem i dużą życzliwością mieszkańców. Na pamiątkę spotkania w ramach V Śniadania Wielkanocnego „Policuś” wraz z uczennicą z klasy policyjnej z Zespołu Szkół w Prószkowie rozdawał mieszkańcom jajka z logo Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

  • Mieszkańcy  wraz z policjantami świętują tradycje wielkanocne
  • Na zdjęciu policjant Wydziału Prewencji KMP w Opolu asp. sztab. Maciej Kędra z osobami niepełnosprawnymi
  • Kosz słodyczy- nagroda ufundowana przez Komendanta Miejskiego Policji w Opolu
  • ,,Policuś" wraz z mieszkańcami przed Ratuszem na śniadaniu wielakanocnym
  • Na zdjęciu maskotka opolskiej policji POLICUŚ wśród mieszkańców miasta
  • Maskotka opolskiej Policji POLICUŚ podczas Śniadania Wielkanocnego na Rynku w Opolu