Już po raz drugi zapraszamy na wyjątkowe Święto Wojciechowe. To wspaniałe wydarzenie, którym chcemy uczcić patrona naszego miasta – Świętego Wojciecha.

W programie wiele atrakcji dla całych rodzin. Już od piątku (20.04.2018 r.) na opolskim Rynku pojawi się Jarmark Wojciechowy, na którym będziemy mogli zaopatrzyć się w pyszne smakołyki oraz oryginalne pamiątki z Polski i zagranicy. Wydarzenie zaingeruje inscenizacja przedstawienia teatralnego pt. “Rzecz o św. Wojciechu” w wykonaniu Teatru „A” z Gliwic. Spektakl uliczny odbędzie się na schodach przed kościołem Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu w piątek (20.04.2018r.) o godz. 20:00.

W sobotę i niedzielę (21-22.04.2018 r.) nie lada gratką dla miłośników antyków i zbieraczy starych pamiątek będzie pchli targ na Małym Rynku. Nie zabraknie również warsztatów i konkursów przygotowanych przez Fundację Excalibur oraz Grupę Rekonstrukcji Historycznej Wiwern.

Bractwo Wojciechowe zadba, aby każdy chętny mógł spróbować wody ze studni Św. Wojciecha znajdującej się na Wzgórzu Uniwersyteckim. Wody tej można skosztować tylko raz w roku, a według licznych legend ma cudowne właściwości: leczy chorą cerę, dziewczętom dodaje urody i wzmacnia miłość małżeńską.

W sobotę o godz. 16:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej szykuje się wyjątkowa okazja do rozmowy z Wojciechem Jagielskim – polskim dziennikarzem, reportażystą i pisarzem, długoletnim publicystą „Gazety Wyborczej”.

Ale to nie koniec atrakcji. Scena ustawiona na opolskim Rynku będzie tętnić życiem. W sobotę i niedzielę od godz. 12:00 dzięki wsparciu Państwowej Szkoły Muzycznej oraz Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu na scenie pojawią się znakomici muzycy i instrumentaliści. Sobotnią gwiazdą Święta Wojciechowego będzie Ifi Ude – opolanka z nigeryjskimi korzeniami, finalistka polskich eliminacji konkursu Eurowizji. Wieczór zakończymy z Big-Bandem pod dyrekcją Jacka Hornika.

Niedziela dedykowana jest najmłodszym. Dynamiczne i przebojowe show dla dzieci zapewnią „Siostry Wajs & Stonoga”. To doskonała zabawa z mnóstwem wesołych piosenek, które dzieci będą nucić długo po zakończonym koncercie. Święto Wojciechowe zakończymy wspaniałym występem Lukasa Gogola, który zwyciężył w ubiegłorocznym programie „Mam talent”. Zapraszamy!

spotkanie