Statuetka Jana Całki
Trwa konkurs im. Jana Całki, w którym nagradzamy osoby i podmioty szczególnie zasłużone w działalności społecznej na rzecz Miasta Opola i jego miesz [...]
Miejskie Centrum Wspomagania Edukacji
Miejskie Centrum Wspomagania Edukacji powstanie z połączenia Miejskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczy [...]
<a href=Opole wysoko w rankingu zrównoważonego rozwoju polskich samorządów" srcset="https://www.opole.pl/wp-content/uploads/2020/01/Opole-wysoko-w-rankingu-zrównoważonego-rozwoju-polskich-samorządów-3-312x110.jpg 312w, https://www.opole.pl/wp-content/uploads/2020/01/Opole-wysoko-w-rankingu-zrównoważonego-rozwoju-polskich-samorządów-3-221x79.jpg 221w, https://www.opole.pl/wp-content/uploads/2020/01/Opole-wysoko-w-rankingu-zrównoważonego-rozwoju-polskich-samorządów-3-304x108.jpg 304w, https://www.opole.pl/wp-content/uploads/2020/01/Opole-wysoko-w-rankingu-zrównoważonego-rozwoju-polskich-samorządów-3-470x167.jpg 470w" sizes="(max-width: 312px) 100vw, 312px" />
Opole awansowało z 10 na 4 miejsce w zestawieniu zrównoważonego rozwoju jednostek samorządu terytorialnego w kategorii miast na prawach powiatu. [...]
 • Decydując się na organizację imprezy plenerowej, czy przyjęcia w lokalu musimy wziąć pod uwagę, że nie jest to wcale tak łatwe zadanie jak mogłoby się wydawać - wybór odpowiedniego miejsca, dekoracji oraz dodatkowych atrakcji pochłania wiele czasu. Warto to sobie ułatwić i zdecydować się na obsługa cateringowa imprez warszawa, która jak nikt zadba o naszych gości. Co dzięki niej zyskujemy?

  Pełna obsługa cateringowa

  Organizując imprezę plenerową nie lada wyzwaniem jest opracowanie menu dla gości - wiele osób staje przed dylematem jakie potrawy wybrać, co podać gościom, aby czuli się dobrze i lekko oraz co podać do picia. Aby nie popełnić gafy i oszczędzić sobie dodatkowych nerwów warto skorzystać z usług profesjonalnych firm cateringowych. Takie firmy, oprócz tradycyjnych potraw serwują również potrawy w formie stołu - staropolskiego, szwedzkiego lub ze słodyczami, co stanowi dodatkową atrakcję podczas przyjęcia.

  Czy warto skorzystać z obsługi cateringowej podczas organizacji przyjęcia?

  Korzystając z obsługa cateringowa imprez warszawa zyskujemy pewność, że potrawy podawane podczas naszego przyjęcia będą pyszne, estetycznie wykonane oraz elegancko podane. W menu firm zajmujących się cateringiem znaleźć można również burgery, sałatki oraz grill - to ciekawe urozmaicenie przyjęcia.

  Ale obsługa cateringowa to nie tylko jedzenie…

  Co jeszcze oferuje obsługa cateringowa?

  Wiele firm zajmujących się profesjonalną obsługą cateringową imprez, szczególnie tych organizowanych w plenerze zapewnia swoim klientom możliwość wypożyczenia namiotu pod którym odbędzie się przyjęcie, balony, pokazy sztucznych ogni oraz dekoracje stołów - korzystając z usług takich firm, część zadań związanych z organizacją przyjęcia mamy załatwionych. Jeśli dysponujesz dużą ilością czasu i jesteś zorganizowany nie ma przeszkód, abyś mógł zająć się organizacją przyjęcia samodzielnie. Ale nie oszukujmy się - powierzenie jej organizacji firmie zewnętrznej jest wygodniejsze i co najważniejsze, mamy zagwarantowany wysoki poziom usług.

  Jakie dodatki wykorzystać do aranżacji przyjęcia?

  Aby przygotowane przez obsługa cateringowa imprez warszawa przekąski i potrawy jeszcze lepiej smakowały gościom, zadbajmy o przytulną atmosferę przyjęcia. Jeśli impreza odbywa się w plenerze warto do jej urządzenia wykorzystać meble paletowe, np. stoliki, ławki, hamaki, lampki dekoracyjne oraz świece. Dla ułatwienia, warto wybrać motyw przewodni spotkania - dyktuje nam on, jakie dodatki, i w jakim kolorze je wybrać, aby całe przyjęcie było ze sobą spójne. Ciekawym sposobem na dekorację przyjęcia, jak i urozmaicenie zabawy gościom są atrakcje - stoisko z lemoniadą, słodki kącik, lub strzelanie z łuku. To coś, co na pewno zapadnie w pamięci!

  Organizując przyjęcie, nie tylko w plenerze, warto skorzystać z usług profesjonalnych firm - dają on nam gwarancję wysokiej jakości oraz pewność, że nasi goście zostaną prawidłowo obsłużeni. To również szeroki wybór menu, który zostanie przygotowany zgodnie z naszymi upodobaniami i które z pewnością przypadnie do gustu zaproszonym gościom.

 • Uwaga, informujemy o nowym procederze oszustów stosujących metodę "na policjanta". Senior z Opola został wykorzystany jako kurier wyłudzonych pieniędzy. Oszuści przekonali go, że bierze udział w akcji funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. Gdyby nie czujność i dociekliwość policjantów z opolskiej drogówki, 69-letnia seniorka straciłaby oszczędności życia, a niczego nieświadomy 77-latek zostałby wykorzystany do pomocy w przestępstwie.

 • Prezydent Miasta Opola ogłasza otwarty konkurs ofert na wspieranie zadań publicznych realizowanych przez organizacje pozarządowe i inne uprawnione pod [...]
 • Jak co roku, na nadchodzące ferie przygotowaliśmy bogatą ofertę bezpłatnych...

 • Publikujemy listę osób, które otrzymają darmowe bilety od Policji. Dziś bilet otrzymuje Pan Marcin Kobeluch.

 • Ustawa o ochronie zwierząt nałożyła na gminy obowiązek określenia corocznie do 31 marca programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania b [...]
  KONKURS
  W ramach gospodarki odpadami zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie na budowę obiektu (rzeźby przestrzennej) [...]
 • Zagadnienie wewnętrznego transportu w przedsiębiorstwie czy lokalu nie jest wcale rzeczą nową. Od względnie niedawna rozwiązania profesjonalne i w pełni bezpieczne, takie jak paleciak z wagą są znacznie szerzej dostępne (i przystępne), ale zna to każdy, kto został poproszony o okazyjne noszenie, z racji bycia najsilniejszym w okolicy. Każda postawna osoba łatwo zauważy przynajmniej jeden przypadek, gdy przyszła ciężka paczka, albo trzeba było ponosić zgrzewki wody z okazji integracji. Gdy takie rzeczy zdarzają się częściej to zakrawa nawet o zagadnienia bagatelizowanego bezpieczeństwa i higieny pracy. Jak sprawić, by pracownicy, tak warsztatowi jak i biurowi, mieli większy komfort pracy, a jednocześnie podnieść standardy BHP o przynajmniej jeden poziom?

  Jeden prosty krok do wyższych standardów

  Tymczasem inwestycja nie jest ciężka. Już jeden wózek paletowy w znaczący sposób poprawi zagadnienie transportu wewnętrznego. Taki „dyżurny” paleciak pozostawiony w miejscu dostępnym dla pracowników znajdzie zastosowanie we wszystkich wymienionych sytuacjach. Paleciaki są proste w obsłudze, funkcjonalne i możliwe do operowania przez każdą zdrową osobę, gdyż nie wymagają wcale dużo siły. Wózek paletowy ręczny może być zresztą zastąpiony wózkiem elektrycznym, który nie tylko oszczędzi wysiłku całkowicie, ale poradzi sobie często ze znacznie większym udźwigiem.

  Opcje dodatkowe

  Wózki paletowe mogą być użyteczne przy wielu innych zadaniach. Nie przewożą jedynie palet, tzn. zawsze można postawić coś na palecie i w ten sposób to transportować. Wózek paletowy z wagą może z powodzeniem zastąpić oddzielną wagę do palet, w znaczny sposób usprawniając dokumentację w firmie i zakładzie pracy. Żurawie warsztatowe są dosyć popularnym narzędziem, ale podnośniki nożycowe sprawdzą się jeszcze lepiej przy umieszczaniu wspomnianych transportów na wysokościach. Podnośnik nożycowy będzie nawet lepszy gdy będzie to ciężki, masywny mebel pokroju pieca lub szafy na narzędzia. Alternatywnie do wózka paleciaka, można zastosować także rolki transportowe do maszyn.

  Najlepsze rozwiązania wewnętrznego transportu

  Rozwiązania zaawansowane

  W obecnych czasach bardzo często chcemy by wszystkie wymienione zalety zamknęły się w jednym urządzeniu. Wózek podnośnikowy łączy w sobie zalety wózków paletowych ręcznych, dodając do tego funkcję podnoszenia, tak jak w podnośnikach nożycowych. Stanowi jednak jeden wózek magazynowy, w odróżnieniu od kilku oddzielnych rozwiązań. Sztaplarka charakteryzuje się często wysokim udźwigiem w porównania do paleciaka ręcznego, a także funkcjami redukującymi ryzyko wywrócenia (które świetnie kompensują względnie niską zwrotność, która byłaby typowa raczej dla wózków ręcznych).

  Zastosowania szczególne

  Oczywiście przy całej otoczce nowoczesnego transportu wewnętrznego nie można zapomnieć o narzędziach prostszych, ale czasami niezastąpionych. Wózki platformowe być może cechują się niskim udźwigiem, ale to po wózek platformowy sięgnie każdy kto zechce przewieźć zestaw próbek w szklanych naczyniach. Wózek do beczek to naturalny przyjaciel każdego barmana, natomiast zwrotny wózek schodowy posiada mnóstwo zastosowań, na przykład asystując kurierom i dostawcom.

 • Gdyby nie czujność i dociekliwość policjantów z opolskiej drogówki, 69 - letnia seniorka mogłaby stracić oszczędności życia. Podczas interwencji drogowej, mundurowych zaniepokoił ciągle dzwoniący telefon. 77 - latek nie wiedział jak wjechać na autostradę, a we Wrocławiu miał spotkać się z policjantem CBŚP. Pomagając w tajnych działaniach, miał do przekazania ponad 30 000 złotych.

 • Pył zawieszony PM 10
  Alarm I stopnia o przekroczeniu poziomu 100 μg/m³ pyłu zawieszonego PM 10 Na podstawie danych Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska: komunikat z [...]

  Beton to podstawowy materiał budowlany, dlatego nie można sobie wyobrazić jakiejkolwiek budowy bez tego elementu. Na co zwrócić uwagę przy zakupie betonu i jak pielęgnować beton w zależności od pory roku?

  Co to jest beton?

  Beton to mieszanka wody, kruszywa i spoiwa hydraulicznego. Spoiwem hydraulicznym jest cement często z dodatkami mineralnymi. Kruszywem jest natomiast piasek lub żwir, które są materiałem wypełniającym. Wielkość ziaren kruszywa zależna jest od wymaganych cech betonu. 

  Beton dzielimy ze względu na gęstość na lekki, zwykły i ciężki. Aby polepszyć cechy techniczne betonu, dodaje się do niego specjalne domieszki chemiczne oraz dodatki mineralne. Pozwala to na łatwiejsze wylewanie betonu i chroni go przed pękaniem i rozwarstwianiem po wyschnięciu.

  Wylewanie betonu zimą

  Robienie wylewek betonowych zimą nie jest zalecane. Ponieważ jednak żyjemy w dosyć kapryśnym klimacie i nie zawsze możemy odłożyć prace budowlane na lepszy okres, zaleca się stosowanie odpowiednich domieszek do betonu, które chronią go przed mrozem. Warto również zadbać o dogrzewanie pomieszczenia, w którym robione są prace budowlane. Należy również unikać przeciągów i nie dopuszczać do zmarznięcia świeżo położonego betonu. Mieszanki należy kupować u sprawdzonych i polecanych producentów. Możemy je znaleźć, wyszukując hasło „beton Olesno”.

  Pielęgnacja betonu latem

  Latem należy zadbać o to, aby wylewka betonowa schła w odpowiednim tempie. Jeśli woda z betonu odparuje zbyt szybko i wylewka wyschnie w za krótkim czasie, cała konstrukcja popęka i ulegnie rozwarstwieniu. Można więc przykryć świeży element specjalną folią, która uniemożliwi zbyt szybkie parowanie wody. Zalecane jest również zraszanie betonu co jakiś czas wodą. Dobrze jest też chronić wylewkę przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Oczywiście producenci stosują do betonu domieszki spowalniające parowanie wody i spowalniające wiązanie się betonu. Wszystkiego na temat betonu i jego cech indywidualnych można dowiedzieć się tutaj: http://wlodar.com.pl/.

  Pielęgnacja betonu. Jak to wygląda?

  Wilgoć w mieszkaniu – jak możemy sobie poradzić z tym problemem?

  Nadmierna wilgoć zwiększa ryzyko wystąpienia niebezpiecznych pleśni oraz grzybów, które mają niekorzystny wpływ na poziom zdrowia oraz samopoczucia domowników. Co więcej, wilgoć może stwarzać ryzyko awarii sieci elektrycznej. Warto zatem jak najszybciej zdecydować się na profesjonalne osuszanie mieszkania realizowane przez firmę z doświadczeniem. Postanowiliśmy sprawdzić, na czym dokładnie polega ten proces oraz czy uzyskane rezultaty są długotrwałe.

  Wilgoć to poważne zagrożenie dla domowników

  Ciemne, ciepłe oraz wilgotne miejsca to idealne środowisko dla rozwoju grzybów oraz pleśni. Szkodliwe drobnoustroje mają niekorzystny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie domowników. Co więcej, wystarczy, że problem intensywnej wilgoci utrzymuje się przez kilka dni, aby w naszym domu pojawiły się pierwsze ogniska nieproszonych gości. To niejedyne zagrożenie. Wilgoć może sprzyjać usterkom sprzętu elektronicznego. To kolejny powód, dla którego powinniśmy jak najszybciej podjąć działania ukierunkowane na rozwiązanie problemu.

  Czy warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy?

  Profesjonalne osuszanie posadzki może być kosztownym procesem. Dlatego też, wiele osób zastanawia się nad samodzielnym podjęciem działań. Niestety, w ten sposób nie uzyskamy trwałego efektu, który spełni nasze oczekiwania. Powinniśmy skorzystać z pomocy wykwalifikowanych specjalistów, którzy dysponują odpowiednim sprzętem. Należy także pamiętać, że samo osuszanie mieszkania nie przyniesie rezultatu, jeśli nie wykluczymy możliwych przyczyn nadmiernej wilgoci. To kolejny powód, aby wybrać kompleksową usługę świadczoną przez specjalistów.

  Na czym polega profesjonalne osuszanie mieszkania?

  W pierwszej kolejności, specjaliści spróbują ustalić potencjalne źródła problemu. W tym celu prowadzone są zaawansowane pomiary przy pomocy nowoczesnych i bezinwazyjnych metod. Najczęściej, przyczyną wilgoci jest nieszczelność sieci wodno-kanalizacyjnej lub niesprawna wentylacja. Po konsultacjach z klientem, firma wybiera optymalne działania naprawcze, które pozwolą wyeliminować czynniki odpowiedzialne za wilgoć.

  Następnie można przejść do osuszania mieszkania. Tutaj również niezbędny jest profesjonalny sprzęt, z pomocą którego można dotrzeć do najtrudniej dostępnych zakamarków. Doświadczona ekipa bardzo skrupulatnie zajmie się usuwaniem wilgoci, a także zaproponuje nam odgrzybianie oraz ozonowanie. Warto zdecydować się na tę usługę, ponieważ jest ona pożądana z perspektywy domowników. Usuwając groźne drobnoustroje, masz pewność, że Twoje mieszkanie ponownie spełnia wymogi  bezpiecznego oraz komfortowego lokum.

  Profesjonalne osuszanie mieszkania – koszt usługi

  Dokładny koszt usługi zależy oczywiście od czasu, jaki trzeba poświęcić na przeprowadzenie wszystkich prac. Zwykle, na całą procedurę wystarczy kilka dni. Tylko przy najbardziej ekstremalnych przypadkach wilgoci potrzebne będzie kilka tygodni. Profesjonalne osuszanie budynków po zalaniu przynosi długotrwały efekt i skutecznie zmniejsza ryzyko ponownego wystąpienia problemu w przyszłości. Usługa pozwala uzyskać środowisko przyjazne i bezpieczne domownikom.

  Klimatyzacja staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w naszych domach. Nic dziwnego, gdyż upalne, letnie dni potrafią uprzykrzyć życie dosłownie każdemu. Odpowiedni komfort termiczny uzyskany poprzez takie rozwiązanie pozwala zrelaksować się jeszcze lepiej, jak i wydajniej pracować - dlatego właśnie klimatyzacja w biurowcach pracowniczych jest już praktycznie niezbędnym i podstawowym wyposażeniem. Jednak wybierając odpowiednią klimatyzację dla siebie często przytłacza nas natłok rozwiązań. Istnieje wiele różnych rodzajów takiej dogodności, tak samo jak i dostępnych parametrów do określenia. Jeżeli chcesz wybrać odpowiednią klimatyzację dla siebie - jak najbardziej powinieneś przeczytać ten artykuł.

  Dostępne rodzaje klimatyzacji

  Jeżeli wybierasz klimatyzację dla swojego domu to powinieneś przede wszystkim poznać dostępne rozwiązania. Wszystko tutaj zależy od Twoich preferencji, okoliczności jak i oczekiwań co do klimatyzacji domowej. Możesz bowiem zdecydować się na klimatyzację przenośną. Jest to rozwiązanie dla osób niewymagających, którzy zamierzają korzystać z takiego komfortu tylko w określonych okolicznościach. Urządzenie przenośne jest bowiem znacznie mniej wydajne, a pobiera sporo prądu. Jest w stanie skutecznie schłodzić tylko niewielkie pomieszczenia i poza tym wymaga również dostępny do okna, w celu wymiany powietrza z ciepłego na chłodniejsze. Idealnie może sprawdzić się przy stanowiskach pracy lub po prostu - do małych powierzchni. Jeżeli Ci to odpowiada - to jak najbardziej powinieneś się na to zdecydować. Na pewno będą w stanie w tym pomóc ci specjaliści od klimatyzacji domowych w Poznaniu.

  Jeżeli chodzi o skuteczne chłodzenie większych powierzchni domowych, bardziej regularnie i mniejszym kosztem poboru prądu to lepiej sprawdzi się klimatyzacja centralna. Mamy tutaj do wybór klimatyzatory typu split i multisplit. Wersja split składa się z jednej jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. Daje to idealne warunki do skutecznego klimatyzowania jednego pomieszczenia o średniej lub małej powierzchni. Wówczas z pewnością sprawdzą się tutaj nasze oczekiwania. Montaż jest prosty i nie wymaga generalnego remontu. Poza tym jest to po prostu tanie rozwiązanie. Jeżeli mamy zamiar skutecznie klimatyzować całe mieszkanie lub kilka pomieszczeń - powinniśmy zastanowić się nad klimatyzatorami typu multisplit. Tutaj mamy jedną jednostkę zewnętrzną i kilka wewnętrznych. Takie rozwiązanie jest znacznie trudniejsze do zrealizowania technologicznie, dlatego wymagany jest większy remont. Warto zaznaczyć, że nie wszędzie będzie to w ogóle możliwe. Często okazuje się również, że tańszych jest kilka układów split, niż jeden multisplit. Odpowiedni fachowiec pomoże wybrać Ci najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

  Jakie parametry?

  Wybierając klimatyzator warto zwrócić szczególną uwagę na moc chłodniczą. Przyjmuje się, że na 1 m2 pomieszczenia potrzebujemy 0,1 KW mocy grzewczej. Dlatego do skutecznego chłodzenia 25m2 będziemy potrzebować przynajmniej 2,5 KW . Wartość ta oczywiście zależy od wielu czynników, dlatego wybór najlepszego dla nas parametru również warto zostawić specjalistom.

   Jak wybrać odpowiednią klimatyzację dla siebie

 • Publikujemy listę osób, które otrzymają darmowe bilety od Policji. Dziś bilet otrzymuje Pan Dariusz Sobczyk.

 • Dzięki finansowemu wsparciu władz samorządowych, policjanci z Ozimka otrzymali nowy radiowóz. Oznakowana Dacia Daster będzie służyć potrzebom lokalnej społeczności. Klucze do nowego radiowozu fundatorzy w obecności Komendanta Miejskiego Policji w Opolu - mł. Insp. Rafała Drozdowskiego, przekazali Komendantowi Komisariatu Policji w Ozimku.