Uwaga! Upał (komunikat RSO)

Policja pokaże sprzęt nad Jeziorem Średnim - służby zakończą wakacje z mieszkańcami

Policja pokaże sprzęt nad Jeziorem Średnim - służby zakończą wakacje z mieszkańcami

FOT. Policja Opole

28 sierpnia nad Jeziorem Średnim w Turawie odbędzie się wydarzenie „Z nami bezpiecznie”. Od godziny 11 do 15 mieszkańcy regionu będą mogli spotkać funkcjonariuszy, zobaczyć policyjne wyposażenie i wziąć udział w pokazach dotyczących bezpieczeństwa na drodze oraz podczas wypoczynku nad wodą.

Organizatorem wydarzenia jest Opolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W spotkaniu uczestniczyć będą przedstawiciele służb i instytucji, które na co dzień zajmują się bezpieczeństwem mieszkańców.

Na miejscu pojawią się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Funkcjonariusze zaprezentują sprzęt wykorzystywany podczas codziennej służby. Będzie również możliwość rozmowy o bezpiecznym poruszaniu się po drogach i zasadach letniego wypoczynku.

Pozostałe służby i instytucje przygotują własne stanowiska, pokazy oraz działania edukacyjne. Organizatorzy zapowiadają atrakcje dla osób, które chcą aktywnie zakończyć wakacje, a jednocześnie zdobyć praktyczną wiedzę o bezpieczeństwie.

Spotkanie nad Jeziorem Średnim ma przypomnieć o zagrożeniach związanych z ruchem drogowym, pobytem nad wodą i codziennym wypoczynkiem. Cztery godziny bezpośredniego kontaktu ze służbami mogą dać więcej niż kolejna ogólna kampania ostrzegawcza, zwłaszcza gdy uczestnicy zobaczą wyposażenie funkcjonariuszy i będą mogli zapytać o konkretne zasady reagowania.

na podstawie: KWP Opole.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Opole). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.

Treści na stronie są opracowywane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji