Ewa Bem o jazzie i karierze. Nowy numer „Opole i Kropka” na czerwiec

FOT. UM Opole
Czerwiec w Opolu pachnie festiwalowo. Właśnie ukazał się świeży numer miejskiego magazynu, który tym razem stawia na muzykę, teatr i literaturę – a w roli głównej legenda polskiego jazzu.
„Opole i Kropka” na czerwiec to przede wszystkim spotkanie z Ewą Bem. Artystka, która od dekad definiuje polski jazz, otwiera się w obszernym wywiadzie – opowiada o drodze od pierwszych koncertów po status ikuty, o fascynacji gatunkiem, który nigdy się nie nudzi, i o tym, jak Opole wpisuje się w jej muzyczną mapę.
Czerwiec to jednak nie tylko jazz. Redakcja przygotowała przewodnik po 63. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki – wskazuje miejsca, gdzie warto być, i te mniej oczywiste, gdzie dzieje się prawdziwa atmosfera imprezy. Równolegle trwa 50. Opolskie Konfrontacje Teatralne – magazyn prezentuje spektakle, które warto zarejestrować w kalendarzu.
Na Festiwalu Książki pojawi się psycholog Ewa Woydyłło. Jej obecność to sygnał dla czytelników zainteresowanych literaturą popularnonaukową i rozwojem osobistym.
W numerze także wspomnienie Ryszarda Zembaczyńskiego – postaci, która przez lata kształtowała oblicze miasta. Redakcja przypomina jego dokonania bez patosu, z konkretem.
Magazyn dostępny w punktach dystrybucji oraz jako plik PDF.
na podstawie: Urząd Miasta w Opolu.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (UM Opole). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Kolorowe niebo nad Amfiteatrem. Trwają ostatnie przygotowania do 63. KFPP

Ewa Bem o jazzie i karierze. Nowy numer „Opole i Kropka” na czerwiec

Bramy awaryjne otwierane na własną rękę. Kierowcy ryzykują więzieniem, a drogi szybkiego ruchu tracą ochronę

Trąba powietrzna zniszczyła 18 budynków w Balcarzowicach. Rusza szacowanie szkód i wypłata zaliczek

RSO – aplikacja, która może uratować życie. Jak działa system ostrzegania w Opolskiem

Pomnik Kory stanie naprzeciwko Poczty Głównej. Opolanie uczczą legendę Maanamu

Najczęstsze błędy w suplementacji na stawy i kości

Przedszkolaki z Opola zobaczyły policyjną łódź z bliska w Turawie

Schrony, ukrycia i punkty schronienia. Nowe przepisy porządkują bezpieczeństwo

Przy przychodni na Mickiewicza wymieniają nawierzchnię parkingu

Strażacy z Opola ćwiczyli na hybrydach, elektrykach i przy pociągach

Strażacy z Opolszczyzny wrócili z Albi z workiem medali

Weekend w Opolu pełen scen, wieży ratuszowej i rodzinnych atrakcji

Opole policzyło rok pełen inwestycji i szkół. Edukacja wyszła na czoło
Przydatne dane teleadresowe
- Instytut Śląski w Opolu - kontakt, godziny, księgarnia i biblioteka
- Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego - kontakt, godziny, fundusze europejskie
- Miejski Zarząd Dróg w Opolu - kontakt, zgłaszanie awarii, zajęcie pasa drogowego i strefa płatnego parkowania
- Energetyka Cieplna Opolszczyzny - kontakt, godziny BOK, pogotowie ciepłownicze
- Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu - kontakt, godziny, informacje
- Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska - kontakt, siedziba i zakres działań
