Policjanci w akcji! Uczniowie z naszej szkoły poznają tajniki bezpieczeństwa

W Kluczborku odbyło się niezwykłe spotkanie, które połączyło młodzież z lokalnymi policjantami. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 mieli okazję poznać tajniki pracy w policji oraz zasady bezpieczeństwa, które są szczególnie istotne w okresie ferii zimowych.

Kluczborscy uczniowie poznają świat kryminalistyki

Podczas interaktywnej prelekcji, technik kryminalistyki mł.asp. Tomasz Niemiec zaprezentował młodzieży fascynujące aspekty swojej pracy. Uczniowie dowiedzieli się o metodach zbierania dowodów na miejscu zdarzenia oraz narzędziach wykorzystywanych do zabezpieczania śladów. Mieli także szansę zobaczyć, jak wygląda proces pobierania odcisków palców, co wzbudziło ich ogromne zainteresowanie.

Bezpieczeństwo na zimowych feriach w Kluczborku

W drugiej części spotkania st.asp. Krystyna Alaszewicz skupiła się na temacie bezpieczeństwa podczas nadchodzących ferii zimowych. Policjantka przestrzegła młodzież przed zagrożeniami związanymi z nieodpowiedzialnym zachowaniem na stokach narciarskich i lodowiskach, a także w ruchu drogowym. Szczególnie podkreśliła znaczenie rozwagi w korzystaniu z internetu, zwracając uwagę na ryzyko cyberprzemocy oraz oszustw internetowych.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy aktywnie uczestniczyli w dyskusjach i zadawali pytania. Takie inicjatywy są nie tylko doskonałą okazją do zdobycia wiedzy o pracy policji, ale również przyczyniają się do budowania pozytywnych relacji między młodzieżą a funkcjonariuszami, promując wartości bezpieczeństwa i odpowiedzialności społecznej.


Opierając się na: Policja Opole