Wicestarosta opolski uhonorowany wyjątkową nagrodą
Leonarda Płoszaj, Wicestarosta Opolski, została uhonorowana tytułem "Zasłużony dla Gminy Ozimek". To prestiżowe wyróżnienie nadano podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej, w obecności wielu lokalnych i regionalnych dignitarzy.
  1. Leonarda Płoszaj otrzymała tytuł "Zasłużony dla Gminy Ozimek".
  2. Uroczystość odbyła się podczas sesji Rady Miejskiej.
  3. Wyróżniona jest znana z działalności społecznej i edukacyjnej.
  4. Wydarzenie zgromadziło wielu ważnych gości.

Wicestarosta Opolski, Leonarda Płoszaj, została nagrodzona tytułem "Zasłużony dla Gminy Ozimek". Wyróżnienie to, przyznawane przez Radę Miejską, jest najwyższym odznaczeniem w gminie. Uroczystość wręczenia odbyła się podczas specjalnej sesji Rady Miejskiej.

Na uroczystości obecni byli między innymi wojewoda opolski Monika Jurek, marszałek województwa Andrzej Buła, starosta Henryk Lakwa, przewodniczący Rady Powiatu Opolskiego Jarosław Krzyścin oraz członek Zarządu Powiatu Bartosz Wajman. Wicestarosta Leonarda Płoszaj nie kryła wzruszenia, dziękując za przyznane wyróżnienie. „To dla mnie wyjątkowy dzień. Z całego serca pragnę wyrazić swoją ogromną wdzięczność za nadanie mi tytułu 'Zasłużony dla gminy Ozimek' - podkreślała wicestarosta odbierając odznaczenie. - To dla mnie ogromne wyróżnienie i zaszczyt. Wasze uznanie jest dla mnie nie tylko nagrodą, ale także inspiracją do dalszych działań na rzecz naszego wspólnego dobra.”

Burmistrz Ozimka, Mirosław Wieszołek, odczytał uzasadnienie decyzji, podkreślając kluczowe zasługi Leonardy Płoszaj. Przewodniczący Rady Miejskiej Zygmunt Olbryt oraz wiceprzewodniczący Marek Elis złożyli gratulacje w imieniu całej Rady.

Leonarda Płoszaj jest znana jako społecznik, innowator oraz patriotka lokalnej ziemi. Jej sylwetkę nakreśliła "Nowa Trybuna Opolska", przypominając o jej pracy w oświacie przez blisko trzy dekady, jako nauczyciel, wicedyrektor i dyrektor szkół gminnych. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej, studiów podyplomowych na Uniwersytecie Opolskim i Akademii Obrony Narodowej w Warszawie.

W swoim zawodowym i społecznym życiu Płoszaj zawsze była zaangażowana w działalność innowacyjną na rzecz oświaty oraz organizację licznych przedsięwzięć obywatelskich, edukacyjnych i charytatywnych. Między innymi zorganizowała Wojewódzki Wielobój Sportowy dla Dzieci Niepełnosprawnych (2000-2006) oraz wypoczynek letni dla dzieci z Białorusi i Ukrainy. W 2015 roku została uhonorowana przez Polski Związek Niewidomych - Okręg Opolski odznaką "Przyjaciel Niewidomych".

Aktywnie działała również w Stowarzyszeniu Szkół Innowacyjnych Regionu Opolskiego, a jej dokonania w oświacie były wielokrotnie nagradzane przez Kuratora Oświaty i Komisję Edukacji Narodowej. Płoszaj jest inicjatorką licznych przedsięwzięć edukacyjnych i kulturalnych, służących społeczności gminy Ozimek. „Jest liderem społeczności lokalnej, osobą szczególnie zaangażowaną i cenioną w środowisku lokalnym, radną Rady Miejskiej w Ozimku (1994 – 1998) i radną Powiatu Opolskiego sześciu kadencji, w tym przez cztery na stanowisku Wicestarosty” – podkreśla „NTO”.

Jej działalność obejmuje również promocję Powiatu Opolskiego i Ozimka na szczeblu wojewódzkim i krajowym, a także aktywne wsparcie realizacji inwestycji na terenie gminy, takich jak budowa dróg, rond, ścieżek rowerowych i chodników. Jest również inicjatorką utworzenia Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów w Ozimku.

Nadanie honorowego tytułu "Zasłużony dla Gminy Ozimek" jest wyrazem uznania dla jej dotychczasowych działań. Gratulujemy Leonardzie Płoszaj i życzymy dalszych sukcesów!


Wg inf z: Powiat Opole