Nietrzeźwi na quadzie bez kasków rozbili się o mur
Bez kasków i w stanie nietrzeźwości, dwóch mężczyzn wywróciło się na quadzie, uderzając w betonowy mur. Policjanci szybko ustalili, kto prowadził pojazd, a sprawca może teraz trafić do więzienia na dwa lata.
  1. Dwóch mężczyzn wywróciło się na quadzie.
  2. Podróżowali bez kasków ochronnych i byli nietrzeźwi.
  3. Policja ustaliła, kto kierował pojazdem.
  4. 38-latkowi grozi do 2 lat więzienia.

Niedawno doszło do groźnego incydentu z udziałem quada. Dwóch mężczyzn, którzy podróżowali boczną drogą, straciło panowanie nad pojazdem i uderzyło w betonowy mur. Obydwaj nie mieli na sobie kasków ochronnych, co spowodowało, że doznali poważnych obrażeń głowy.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, natychmiast przystąpili do udzielania pomocy. Mundurowi szybko ustalili, że obaj mężczyźni byli pod wpływem alkoholu – 38-latek miał prawie 2 promile, a jego 31-letni kolega aż 3 promile alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze mieli trudności z ustaleniem, kto prowadził quada, ponieważ obaj mężczyźni nie chcieli podać tej informacji. Mimo prób ukrycia prawdy, policjanci na podstawie zebranych dowodów jednoznacznie ustalili, kto kierował pojazdem.

38-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia. To przestroga dla wszystkich miłośników quadów – pamiętajcie, że jazda na tym pojeździe to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek przestrzegania przepisów i dbania o swoje bezpieczeństwo.

Warto również przypomnieć, że prawo jasno określa, kto może kierować różnymi typami quadów. Czterokołowiec, którego masa własna nie przekracza 550 kilogramów (w przypadku przewozu rzeczy) lub 400 kilogramów (w przypadku przewozu osób), może prowadzić osoba, która ukończyła 16 lat i posiada odpowiednie uprawnienia kategorii B1 lub B. Czterokołowcem lekkim, o masie własnej nieprzekraczającej 350 kilogramów i ograniczonej prędkości do 45 km/h, może kierować osoba, która ukończyła 14 lat i ma prawo jazdy kategorii AM.

Wiosenna aura kusi do rozpoczęcia sezonu na quadach. Pamiętajmy jednak, że bezpieczeństwo jest najważniejsze.


KWP Opole