Opole w weekend: Koncerty, teatr i sportowe emocje await
Zaplanuj swój weekend w naszym mieście pełen kultury, sportu i rozrywki! Przed nami trzy dni pełne wydarzeń, które zadowolą każdego, od miłośników muzyki po entuzjastów sportowych emocji.
  1. Koncert "Wolność jest w nas" celebrujący rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej w piątek o 20:00 w Amfiteatrze.
  2. Navarrete Sefardi Project - podróż po muzyce żydowskiej w sobotę o 19:00 w Filharmonii Opolskiej.
  3. Koncert Bajm i Beaty Kozidrak w sobotę o 19:30 również w Amfiteatrze.
  4. Polska Noc Kabaretowa w niedzielę o 18:00, która obiecuje świetną zabawę i relaks po intensywnym tygodniu.

Weekend rozpocznie się od muzycznego wydarzenia w Amfiteatrze, gdzie "Wolność jest w nas" przypomni nam o ważnej rocznicy dla Polski. W sobotę, dla zmiany tonu, Filharmonia Opolska zaprasza na niezwykłe brzmienia w ramach Navarrete Sefardi Project, eksplorując bogactwo muzyki żydowskiej. Wieczór umili również występ Bajm, który z pewnością przyciągnie rzesze fanów Beaty Kozidrak. Niedziela natomiast upłynie pod znakiem humoru i lekkości dzięki Polskiej Nocy Kabaretowej, gdzie najlepsi polscy kabareciarze dostarczą solidną dawkę śmiechu.

Miłośnicy sportu również znajdą coś dla siebie w niedzielne popołudnie, kiedy to na Stadionie przy Oleskiej rozegrany zostanie mecz OKS Odra Opole S.A. przeciwko Wiśle Płock. Emocje sportowe gwarantowane od godziny 15:00!

Warto również zwrócić uwagę na bogatą ofertę kulturalną, jaką zapewniają liczne wystawy oraz spektakle teatralne dostępne przez cały weekend. Od wystaw rękodzieła artystycznego po przedstawienia dla dzieci i dorosłych w opolskich teatrach – każdy znajdzie coś dla siebie.

Nie zapomnijcie zajrzeć również do kina Meduza, gdzie przez cały weekend można będzie obejrzeć filmy dla każdego – od animacji dla najmłodszych po głębokie dramaty.

Kultura, muzyka, sport i humor - nasze miasto żyje pełnią życia. Wybierzcie coś dla siebie i cieszcie się weekendem! W razie potrzeby więcej informacji o wydarzeniach znajdziecie na miejskiej stronie internetowej.


Urząd Miasta w Opolu