Piastonalia 2024: Tydzień zabaw i atrakcji w Opolu dla każdego
Majowe dni wypełnione muzyką, spotkaniami i aktywnością – tak w skrócie można opisać nadchodzące Piastonalia, które już za kilka dni rozpoczną się w naszym mieście. W ramach tego wyjątkowego tygodnia, zarówno studenci, jak i mieszkańcy będą mieli okazję do wspólnego świętowania i uczestniczenia w licznych atrakcjach.
  1. Od 20 do 22 maja Politechnika Opolska zaprasza na koncerty i kino plenerowe.
  2. Uniwersytet Opolski przejmie sztafetę w dniach 23-25 maja, oferując występy znanych artystów i rozgrywki sportowe.
  3. Żakinada – barwny korowód studentów, który przejdzie przez miasto, aby symbolicznie odbierać klucz do miasta od prezydenta.
  4. Zakończenie festiwalu uwieńczy koncert gwiazd na Dużej Scenie 25 maja.

Impreza rozpocznie się na terenie Politechniki Opolskiej, gdzie już pierwszego dnia, 20 maja, na błoniach przy ul. Mikołajczyka, wystąpią Adaśko, Kubańczyk, Tribbs, a wieczór zakończy koncert Żabsona. Następnie, 21 maja, przewidziano występy zespołu Excess oraz Zeneka Kupatasa i Braci Figo Fagot, a gwiazdą wieczoru będzie zespół IRA.

Uniwersytet Opolski zaprasza na swoje tereny od 23 maja, gdzie na dwóch scenach muzycznych zaprezentuje się łącznie 29 artystów. Wśród nich znajdą się Miętha, Tymek i Brodka, a także CatchUp, Dwa Sławy i Avii. Festiwal zakończy się koncertem Kartky i Sariusza.

Oprócz muzycznych emocji, uczestnicy Piastonaliów będą mogli wziąć udział w licznych wydarzeniach integracyjnych i sportowych, jak pokazy strongmanów, rajd motocyklowy z rektorem czy turniej FIFA w strefie chill-out.

„To największe Piastonalia od lat, co z pewnością nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie Prezydenta Miasta Opola, a także wielu sponsorów, partnerów i przyjaciół naszej społeczności akademickiej. Serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że wspólnie pokażemy, jak mocno w naszym mieście bije serce akademickiego Opola,” mówi Franciszek Posacki, Przewodniczący Samorządu Studenckiego UO.

Te dni w maju to nie tylko okazja do zabawy, ale również do zacieśniania więzi między studentami a mieszkańcami miasta. Każdy z nas może poczuć się częścią wielkiej, akademickiej rodziny, dołączając do świętowania w ramach Piastonaliów.


Według informacji z: Urząd Miasta Opola