UM Opole: Koncert
Czy jest coś bardziej romantycznego niż jazzowy wieczór tuż przed Walentynkami? Filharmonia Opolska zaprasza miłośników subtelnego brzmienia na koncert Ewy Środoń Quartet, który uświetni lutowy wieczór swoją unikatową atmosferą.
  • Wyjątkowy koncert jazzowy w Klubie Muzycznym Filharmonii Opolskiej.
  • Ewa Środoń Quartet z Krakowa zaprezentuje autorskie utwory i jazzowe standardy.
  • Impreza idealna dla wszystkich, którzy kochają muzykę jazzową.
  • Występ zaplanowany na 3 lutego, o godzinie 19.00.

Zbliżają się Walentynki, a to czas, kiedy serca biją mocniej nie tylko dla ukochanych osób, ale też dla ukochanej muzyki. Właśnie w takim nastroju Filharmonia Opolska otwiera swoje podwoje, aby przywitać melomanów na koncercie "Jazz w wolnej chwili".

Aura tego wydarzenia, jak zwykle, będzie przesycona jazzową magią. Ewa Środoń wraz ze swoim zespołem wprowadzi słuchaczy w świat pełen muzycznych emocji. Znakiem rozpoznawczym artystki jest jej balsamiczny głos, który w akompaniamencie kontrabasu, pianina i perkusji, tworzy niepowtarzalny klimat. Koncert będzie okazją do posłuchania nie tylko kompozycji własnych Środoń-Prokulewicz, ale również dobrze znanych standardów jazzowych, które na pewno rozgrzeją serca odbiorców.

Twórczość Ewy Środoń i jej zespołu to podróż przez szerokie spektrum jazzowej ekspresji, od delikatnych, lirycznych dźwięków po dynamiczne aranżacje. To właśnie ich muzyka towarzyszyć będzie Opolanom podczas sobotniego wieczoru. Skład zespołu, który stanie na scenie to nie tylko wokalistka Ewa Środoń-Prokulewicz, ale również Jan Kusek grający na instrumentach klawiszowych, kontrabasista Marcin Chatys oraz Piotr Przewoźniak odpowiedzialny za rytmiczne uderzenia perkusji.

Jeśli więc chcesz doświadczyć wyjątkowych wrażeń muzycznych i zanurzyć się w dźwiękach jazzu, to koncert "Jazz w wolnej chwili" jest wydarzeniem stworzonym dla Ciebie. Przyjdź i poczuj jazzową atmosferę, która pozwoli Ci zapomnieć o codziennych troskach i zrelaksować się w towarzystwie znakomitej muzyki i miłośników jazzu.


Artykuł zaczerpnięty z: UM Opole