Zimowe atrakcje w pobliżu miasta Mirsk. Jakie wyciągi narciarskie, jakie stoki, gdy nocujesz w Mirsku?

Położony w Górach Izerskich Mirsk, to miejscowość, którą warto wziąć pod uwagę podczas planowania zimowego wypoczynku. Jej otoczenie jest niezwykle malownicze, a w dodatku zapewnia mnóstwo rozrywek, szczególnie osobom, które lubią aktywnie odpoczywać. Jakie atrakcje znajdują się w pobliżu Mirska? Przeczytaj nasz artykuł i zacznij planować swój urlop!

Jakie stoki narciarskie znajdują się niedaleko Mirska?

Sam Mirsk jest niezwykle kameralnym miejscem i jadąc tam, nie trzeba obawiać się tłumów. W miejscowości tej nie ma żadnego stoku narciarskiego, nie mniej w bliskiej okolicy jest ich kilka, co sprawia, że Mirsk jest idealną bazą wypadową dla entuzjastów białego szaleństwa. Gdzie na narty w Górach Izerskich sprawdzisz na Mirsk.eu, my z kolei polecamy takie ośrodki narciarskie, jak Świeradów-Zdrój Ski & Sun oraz Karpacz Ski Arena. Pierwszy z nich dysponuje nowoczesną koleją gondolową i trasą o długości 2,5 km, a także torem saneczkowym. W pobliżu znajdują się także inne mniejsze stoki narciarskie​. Drugi natomiast znajduje się na zboczach góry Kopa i polany Złotówka, oferując dziewięć wyciągów i siedem tras zjazdowych o łącznej długości około 8 km. Jest to miejsce, które warto odwiedzić zarówno dla narciarskich emocji, jak i możliwości zdobycia Śnieżki pieszo.

Jakie zimowe atrakcje oferuje Mirsk i jego okolice?

Nie wszyscy lubią spędzać zimowe wakacje na stoku. Narciarstwo, choć bardzo popularne, nie jest sportem dla wszystkich, dlatego też warto zainteresować się innymi atrakcjami dostępnymi zimą w okolicach Mirska. Dla fanów narciarstwa biegowego wspaniałą propozycję stanowi Izerski Szlak Cietrzewia - trasa narciarstwa biegowego o długości 19,5 km. Dostępna jest w sezonie zimowym, oferuje piękne krajobrazy Gór Izerskich. Ponadto warto rozważyć wizytę w Zamku Czocha. położonym zaledwie 11 km od Mirsk. Obiekt ten zbudowany w XIII wieku, oferuje bogatą historię i organizowane są tam liczne imprezy. Ciekawym punktem jest także wieża widokowa w Mirsku, czyli dawna wieża ciśnień przekształcona w punkt widokowy, z którego roztaczają się piękne widoki na okolicę. Ponadto warto zobaczyć także ruiny zamku Gryf, oraz wybrać się na spacer nad Jezioro Złotnickie.

Dlaczego warto wybrać Mirsk na ferie zimowe?

Jak już wspomnieliśmy, jest to kameralna miejscowość, która zapewnia wypoczynek w spokojnej atmosferze, z dala od pośpiechu i szumu dużych miast. Jest tam wiele mniejszych i większych atrakcji, które pozwolą ciekawie spędzić czas zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Ta część dolnego śląska cieszy się dużą popularności niezależnie od pory roku, jednak trzeba przyznać, że to zimą i latem jest tam najciekawiej. Góry Izerskie są idealne do wędrówek nawet dla osób bez doświadczenia, a także rodzin z małymi dziećmi.

Spędzał kiedyś urlop zimowy w Mirsku lub jego okolicach? A może planujesz urlop w tych stronach pierwszy raz? Jeśli znasz te tereny, to koniecznie podziel się z nami swoimi wrażeniami w komentarzu!