"Młodość przychodzi z wiekiem" - pod tym hasłem w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu zorganizowany został Regionalny Dzień Seniora. Dla najstarszych mieszkańców województwa przygotowano występy artystyczne, konsultacje zdrowotne czy punkty informacyjne. Dla policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Opolu to doskonała okazja, aby przypomnieć seniorom mechanizmy działania oszustów i podpowiedzieć, jak chronić dorobek swojego życia

Dla policjantów niezwykle ważne jest bezpieczeństwo osób starszych. To grupa szczególnie zagrożona, zwłaszcza oszustwami. Przestępcy działający metodą „na policjanta”, „na wnuczka” czy na przedstawiciela równych instytucji zaufania społecznego. Co jakiś czas próbują wyłudzić pieniądze od osób starszych.

I choć świadomość seniorów coraz częściej pozwala odprawić oszustów z kwitkiem, to wciąż zdarzają się skuteczne wyłudzenia oszczędności czy kosztowności. Dlatego tak ważne jest informowanie osób starszych, bo tylko tak możemy uchronić dorobek ich życia przed przestępcami.

Doskonałą do tego okazją były Regionalne Dni Seniora. W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym licznie stawili się seniorzy z całego województwa. Organizator przygotował dla swoich gości nie tylko oprawę artystyczną, ale także wykłady przedstawicieli służb, które miały na celu podniesienie świadomości zagrożeń jakie mogą spotkać każdego z nich.