Policjanci z Opola zatrzymali 34-letnią kobietę podejrzaną o podwójne zabójstwo swoich dzieci. Zatrzymana kobieta usłyszała już zarzuty zbrodni na 3-letnim synu i o rok starszej córce. Wczoraj, na wniosek prokuratora, sąd zadecydował o jej tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Kobiecie może grozić do 25 lat więzienia, a nawet dożywocie.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Opolu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Opolu wyjaśniają okoliczności śmierci 3 i 4-letniego rodzeństwa. Do zdarzenia doszło 29 sierpnia w jednej z dzielnic w Opolu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń śledztwa, 34-letnia matka miała pozbawić życia swoich dzieci, po czym sama usiłowała popełnić samobójstwo.

Policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu przestępstwa, przeprowadzili oględziny, w trakcie których zabezpieczyli szereg dowodów i śladów oraz przesłuchali świadków. Śledczy zajmujący się tą sprawą zatrzymali matkę. Wczoraj (31 sierpnia), prokurator postawił jej zarzut podwójnego zabójstwa. Na wniosek policji i prokuratora, sąd zadecydował o jej tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Podejrzana trafiła do aresztu. Prowadzący śledztwo ustalają szczegółowe okoliczności tej tragedii oraz przyczynę zachowania 34-latki. Za zabójstwo grozi kara do 25 lat więzienia, a nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Film film z prowadzenia zatrzymanej

Pobierz plik film z prowadzenia zatrzymanej (format mp4 - rozmiar 46.54 MB)

Pliki do pobrania

  • transkrypcja filmu
    10.5 KB