Policjanci patrolowo-interwencyjni zatrzymali 33-latka, który wymachując nożem miał grozić pozbawieniem życia przypadkowo napotkanym nastolatkom. Dzięki właściwej postawie młodych ludzi, w tym przypadku nie doszło do tragedii. 33-latek został natychmiast zatrzymany i usłyszał zarzuty kierowania gróźb z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Teraz na wyrok sądu mieszkaniec Opola oczekuje w areszcie.

Do tego zdarzenia doszło w miniony piątek (21 lipca) przy jednej z Galerii Handlowych w Opolu. Tam, policjanci zostali wezwani do mężczyzny przed którym uciekła grup nastolatków. Zgłoszenie dotyczyło przestępstwa kierowania gróźb pozbawienia życia. Agresywny mężczyzna miał przy tym wymachiwać nożem w kierunku przypadkowo napotkanych osób. O sprawie policjantów zawiadomił pracownik ochrony, którego o pomoc poprosili nastolatkowie.

Policjanci, którzy przyjechali na interwencję znali już rysopis podejrzewanego. Tu nie było czasu do stracenia, ponieważ mężczyzna miał był w stanie wzburzenia który zagrażał bezpieczeństwu przypadkowych osób. Zaczęli więc sprawdzać okoliczny teren. 33-latek został obezwładniony przez funkcjonariusza już po kilku minutach.

Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że mieszkaniec Opola miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie kontroli osobistej policjanci ujawnili przy nim nóź o długości ostrza ponad 15 centymetrów. 33-latek został zatrzymany i trafił do policyjnych aresztów.

W tej sprawie pokrzywdzonymi są osoby nieletnie, wobec czego funkcjonariusze wykonali czynności procesowe  z ich przedstawicielami ustawowymi. Zebrany materiał dowodowy w postaci zeznań świadków i nagrania z monitoringu nie budziły żadnych wątpliwości prokuratora, dlatego po wytrzeźwieniu mieszkaniec miasta usłyszał zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku o najsurowszy środek zapobiegawczy i zadecydował o jeg0o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

 

Ta sytuacja mogła zakończyć się zupełnie inaczej. Na szczęście młodzi ludzie pomimo realnych obaw o życie i zdrowie, zachowali się w sposób odpowiedzialny. Nie walczyli z agresorem, a o pomoc poprosili osobę dorosłą.

Film 81-199267.mp4

Pobierz plik 81-199267.mp4 (format mp4 - rozmiar 21.85 MB)

Pliki do pobrania

  • transkrypcja do fimu
    10.82 KB