Policjanci z Komisariatu II Policji w Opolu zatrzymali 44-latka podejrzanego o liczne kradzieże z włamaniami do piwnic. Odzyskali przy tym kilka skradzionych rowerów, część z nich była zdemontowana, bo Opolanin ,,specjalizował się” w składaniu jednośladów z różnych części tak, aby nie przypominały tych pochodzących z przestępstwa. Część z nich wróciła już do właścicieli, inne wciąż na nich czekają. Jeśli rozpoznajesz elementy należące do Twojego roweru, zgłoś ten fakt policjantom z Komisariatu II Policji w Opolu.

Policjanci z Komisariatu II Policji w Opolu prowadzili czynności wykrywcze związane z kradzieżami rowerów. Intensywna praca nie poszła na marne, a prowadzone operacyjnie działania, doprowadziły mundurowych do wynajmowanej piwnicy, w której sprawca ukrywał fanty. Tam też udało się odzyskać sporo skradzionych przedmiotów. 44-latek miał włamywać się do piwnic, w przedmiocie jego zainteresowania były głównie rowery, ale nie pozostawiał też elektronarzędzi.  Wśród odzyskanych rowerów znalazł się również jednoślad skradziony policjantowi, ten  był już ,,po tuningu”.

Drobniejsze łupy zatrzymany ukrywał w wynajmowanym pokoju, a rowery składał w piwnicy. Dosłownie składał – ponieważ jego ,,specjalizacją” okazał się montaż jednośladów z części pochodzących od równych rowerów. W ten sposób sprzedany rower w żaden sposób nie przypominał tego z kradzieży, a nowy nabywca – paser, nie rzucał na siebie cienia podejrzeń.

Podejrzanym okazał się dobrze znany policjantom z drugiego komisariatu 44-latek. Mężczyzna był już wielokrotnie karany za podobne przestępstwa, a wieloczynowe zarzuty  usłyszał w warunkach multirecydywy. Na wniosek prokuratora nadzorującego postępowanie mieszkaniec Opola trafił do aresztu na 3 miesiące. Teraz musi się liczyć z karą do 15 lat więzienia

Nie wszystkie odzyskane przez kryminalnych rowery i elektronarzędzia są przedmiotem prowadzonych postępowań. Wiele osób pomimo ujawnionego włamania i kradzieży nie zawiadomiło o tym organów ścigania. Dlatego zwracamy się z apelem do mieszkańców ! Jeśli rozpoznajesz należące do Ciebie mienie, zgłoś ten fakt funkcjonariuszom z Komisariatu II Policji w Opolu. Dzięki temu sprawca odpowie również za inne szkody i usłyszy dodatkowe zarzuty.