Już za kilkanaście dni matury a przed młodzieżą czas trudnych decyzji. Jedni postanawiają kontynuować naukę, inni podejmują pierwszą pracę. Polska Policja daje możliwość połączenia jednego z drugim. Dodatkowo jest to stabilne zatrudnienie z atrakcyjnym wynagrodzeniem i możliwością przejścia na emeryturę już po 25-latach służby.

Cykl spotkań w szkołach ponadpodstawowych ma na celu przybliżenie specyfiki zawodu na lokalnym rynku pracy. Tym razem policjanci spotkali się w szerszym gronie z uczniami Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Opolu, z którymi współpracują od 13 lat. Gościem wyjątkowym była absolwentka tamtejszej szkoły st.sierż. Agata Pilawka. Funkcjonariuszka ta jeszcze niedawno uczyła się w Pomologii Prószków, a dziś jest dzielnicową Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Wśród zaproszonych policjantów była także mł. asp. Renata Kalita-Kaczor, policyjny profilakty i sierż. Robert Matyska – kadrowiec opolskiej jednostki. Zainteresowani uczniowie klas mundurowych i sportowych otrzymali informacje o procedurze kwalifikacyjnej doboru do służby  oraz wymaganiach, jakie należy spełnić, aby móc zostać policjantem. Uczniowie mogli szczegółowo dowiedzieć się, jak przebiega rekrutacja, na każdym z jej etapów.

Ciekawą formą rozwoju są 4-letnie studia licencjackie na kierunku Nauka o Policji. Warunkiem przyjęcia na elitarne studia dzienne jest przejście procedury kwalifikacyjnej i wzorowe świadectwo maturalne. Tylko najlepsi mają bowiem możliwość podjęcia nauki podczas której po obronie studiów pierwszego stopnia  mają możliwość przystąpienia do egzaminu oficerskiego. Studia wliczają się w lata służby, dodatkowo taki funkcjonariusz pobiera uposażenie w kwocie 4854 zł. netto, a studia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie są całkowicie bezpłatne. Jest więc o co walczyć. Szczegółowe informacje w linku.Studia Oficerskie

Przypominamy, że dobór do opolskiej Policji wciąż trwa. Więcej informacji w linku:Jak zostać policjantem.