Wczoraj odbył się VI Wojewódzki Turniej Klas Mundurowych. Reprezentanci szkół o profilu policyjnym, wojskowym, strażackim, leśniczym czy żeglugi śródlądowej zmierzyli się w teście wiedzy, sprawności fizycznej, pierwszej pomocy i w umiejętnościach strzeleckich. Aż 11 drużyn walczyło o puchar i miejsca na podium. Niepokonani okazali się uczniowie Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie, zajmując dwa pierwsze miejsca.

Przyszli policjanci, leśnicy, strażacy, żołnierze i żeglaże rywalizowali najpierw w części teoretycznej gdzie popisywali się wiedzą o służbach mundurowych, a później demonstrowali swe umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej, w strzelaniu  i na uniwersalnym, innowacyjnym torze przeszkód. Do zaliczenia tego toru wymagana był praca zespołowa.

Organizatorem zawodów był powiat opolski, który prowadzi aż trzy typu klas mundurowych: strażacką, policyjną i bezpieczeństwa narodowego. W zmaganiach udział wzięły reprezentacje 11 klas z 9 szkół ponadpodstawowych z terenu województwa opolskiego. Na miejscu nie mogło zabraknąć policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Wśród zaproszonych gości byli komendanci największych w województwie jednostek terenowych i zarazem reprezentanci wszystkich służb mundurowych. We wręczaniu nagród laureatom uczestniczył Wiceminister Obrony Narodowej - Marcin Ociepa.

Uczestnicy zawodów mogli zapoznać się z ofertami różnych formacji mundurowych, a także ofertą uczelni wyższych w stolicy województwa. Turniej był świetną okazją do wymiany doświadczenia między służbami i zachęcenia młodych ludzi do wstąpienia w szeregi formacji.


Miejsca na podium w klasyfikacji generalnej zajęli:

  • I miejsce - Zespół Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie - klasa strażacka
  • II miejsce - Zespół Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie - klasa policyjna
  • III miejsce - Zespół Szkół Rolniczych w Prudniku - klasa wojskowa

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów, bo reprezentanci szkoły już należą do najlepszych !