Świadectwo energetyczne - wypełnimy Twój obowiązek!

Od 28 kwietnia 2023 wchodzi w życie nowelizacja ustawy dotyczącej m.in. obowiązku posiadania świadectwa energetycznego przez właścicieli nieruchomości przeznaczonych na wynajem. Do tej pory dokumentem musieli okazać się właściciele budynków stawianych po roku 2009. W wyniku nowelizacji świadectwo energetyczne będą musieli posiadać również właściciele starszych domów i mieszkań. Zamawiając świadectwo energetyczne w naszej firmie możesz liczyć na rzetelne i terminowe wykonanie zadania. Nie czekaj – skorzystaj z oferty już dziś.

Świadectwo energetyczne – co to takiego?

Świadectwo charakterystyki energetycznej, znane również jako świadectwo energetyczne, to dokument informujący o jakości energetycznej budynku, czyli jego zapotrzebowaniu na energię niezbędną do ogrzania, podgrzania wody, wentylacji, klimatyzacji oraz oświetlenia. Ujęte w świadectwie informacje zamieszczane są w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Do tej pory obowiązek posiadania takowego dokumentu spoczywał na właścicielach nieruchomości, które powstały po roku 2009. Od 28 kwietnia świadectwo energetyczne musi posiadać każda nieruchomość przeznaczona na wynajem lub sprzedaż.

Jak pozyskać świadectwo energetyczne i ile ono kosztuje?

Właściciele nieruchomości, którzy chcą uzyskać świadectwo energetyczne budynku lub jego części, mogą skorzystać z formularza dostępnego na naszej stronie internetowej: https://e-swiadectwa.com/ Po wypełnieniu podstawowych danych o nieruchomości i przesłaniu wraz ze zdjęciem frontowej części budynku nasi specjaliści przygotują dokument, który otrzymasz drogą mailową lub za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów, automatycznie dokonujemy zgłoszenia do centralnego rejestru, dzięki czemu właściciele nieruchomości nie muszą martwić się, że zostanie na nich nałożona ustawowa kara grzywny. Zaletą naszych działań jest to, że wszystko wykonujemy online.

Świadectwo energetyczne można otrzymać już od 500 zł. Na cenę wpływa lokalizacja, wielkość i przeznaczenie budynku, stopień skomplikowania bryły, zastosowane instalacje, a także dostępność dokumentacji technicznej.

Jak skorzystać z oferty e-swiadectwa.com?

Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą, wystarczy, że wejdziesz na stronę www.e-swiadetwa.com Następnie kliknij w przycisk widoczny na głównej stronie i wypełnij formularz zamówienia. Uzupełnij dane osobowe i opłać zamówienie.

W odpowiedzi zwrotnej otrzymasz e-mail wraz z kolejnym, krótkim formularzem do wypełnienia, będziesz też musiał podać specyfikację Twojej nieruchomości. Na podstawie przesłanych informacji, nasz doświadczony audytor wykona świadectwo, które niezwłocznie dotrze do Ciebie oraz zostanie przekazane do centralnej ewidencji.

Chcesz spać spokojnie? Skorzystaj z naszej pomocy!