Jakie są najlepsze metody na metamorfozę uśmiechu?

Aby móc szeroko i szczerze się uśmiechać, warto zadbać o stan uzębienia. Choroby zębów i dziąseł, wady zgryzu, problemy z ukruszonymi zębami, przebarwieniami i innymi kwestiami estetycznymi obniżają nasza jakość życia, samopoczucie, a także częstotliwość uśmiechania się. Tymczasem nowoczesna stomatologia oferuje tak wiele rozwiązań, że każdy problem z zębami jest do naprawienia.

Kiepski wygląd naszych zębów często jest związany z przebarwieniami i żółtawym osadem, który trudno jest usunąć podczas codziennej pielęgnacji. Wtedy dobrą opcją jest skorzystanie z profesjonalnych zabiegów wybielających. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż używanie mocno reklamowanych past wybielających. Nie tylko nie dają one dobrego efektu, ale również mogą powodować ścieranie się szkliwa i dodatkowe problemy z jamą ustną. Fachowe wybielanie w gabinecie stomatologicznym jest natomiast bezpieczne, skuteczne i w krótkim czasie przywraca zębom ich naturalną biel.

Licówki ukryją problemy z zębami

Bardzo popularnym sposobem na metamorfozę uśmiechu są licówki, czyli cieniutkie nakładki, które mocuje się na przedniej powierzchni zębów. Pozwalają na skorygowanie wad zgryzu bez konieczności noszenia aparatów ortodontycznych, ukrywają przebarwienia i nieestetyczne zmiany na zębach, a także drobne uszkodzenia szkliwa czy te fragmenty zębów, które są ukruszone. Jeśli zdecydujemy się na komplet licówek na przednich zębach, w krótkim czasie uzyskamy iście gwiazdorski uśmiech. Licówki mogą być wykonane z różnych materiałów – akrylu, kompozytu, ceramiki, a także z porcelany. Ten ostatni materiał gwarantuje kilkanaście lat doskonałego wyglądu i funkcjonalności zbliżonej do naturalnych zębów.

A jak poradzić sobie z ubytkami?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu jedynym sposobem na ubytki w uzębieniu był brak uśmiechu, ewentualnie różnego rodzaju ruchome protezy. Obecnie możliwości jest zdecydowanie więcej. Pacjenci mogą zdecydować się na stałe protezy w postaci mostów, które montowane są do sąsiednich zębów i doskonale imitują naturalne zęby. Jeszcze lepszą opcją są implanty zębowe, dzięki którym można pozbyć się każdego ubytku. Są to tytanowe śruby, które wkręcane są w kości szczęki lub żuchwy, a na nich wykonuje się korony porcelanowe lub ceramiczne, które imitują naturalne zęby. Dzięki nowoczesnej implantologii nawet osoby z dużymi ubytkami mogą w krótkim czasie zyskać zupełnie nowy uśmiech. Choć jest to opcja dosyć kosztowna, warto zainwestować w pewność siebie i w żeby, które – choć sztuczne – będą służyły nam do końca życia tak samo dobrze, jak prawdziwe. 

Aby skorzystać z profesjonalnej pomocy, udaj się do dentysty w Kielcach.