W ramach „Dni otwartych”, drzwi Komendy Miejskiej Policji w Opolu były szeroko otwarte dla wszystkich mieszkańców miasta i powiatu. Tego dnia na gości oczekiwali policjanci wszystkich pionów i przybliżyli im ciekawe tajniki swojej służby. Zainteresowani wstąpieniem w szeregi naszej formacji, mogli zajrzeć w miejsca na co dzień dostępne tylko dla mundurowych.

W piątek (27 stycznia) w Komendzie Miejskiej Policji w Opolu, w ramach „Dni otwartych” mieszkańcy Opola i powiatu mieli okazję przyjrzeć się pracy opolskich policjantów ,,od kuchni”. Zaproszeni goście zapoznali się ze sprzętem specjalistycznym, wyposażeniem i uzbrojeniem wykorzystywanym przez funkcjonariuszy w codziennej służbie. Mogli też przymierzyć sprzęt ochrony indywidualnej, zajrzeć do pokoju okazań, policyjnych aresztów czy magazynu broni – z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Tego dnia na odwiedzających komendę miejską oczekiwali funkcjonariusze wszystkich pionów. Mundurowi i kryminalni zdradzili tajniki swojej służby i przybliżyli codziennie realizowane zadania. Osoby odwiedzające policjantów, mogły również przyjrzeć się z bliska pracy techników kryminalistyki, którzy na miejscu zdarzenia prowadzą oględziny i zabezpieczają różnego rodzaju ślady i dowody mające kluczowe znaczenie w procesie wykrywczym.

Nie lada atrakcją było także spotkanie z policjantami wydziału ruchu drogowego Na parkingu, przed budynkiem komendy można było zajrzeć do policyjnego radiowozu i zapoznać się z systemem łączności służącym do komunikowania się policjantów i dyżurnego na stanowisku kierowania.

Ponadto osoby zainteresowane wstąpieniem do służby, mogły porozmawiać z funkcjonariuszami do spraw doboru i pobrać odpowiednie dokumenty wymagane w procesie rekrutacji.