Ferie zimowe zbliżają się dużymi krokami. To wyczekiwany przez dzieci czas odpoczynku, ale też niezapomnianych zabaw na śniegu. Jednak nawet wtedy nie można zapominać o elementarnych zasadach bezpieczeństwa, o których przypomnieli przedszkolakom policjanci z komendy miejskiej w Opolu.

Dzisiaj, (23 stycznia) policjanci profilaktycy z Komendy Miejskiej Policji w Opolu, odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 2 przy ulicy Kośnego. W trakcie swojej wizyty mundurowi przeprowadzili pogadankę o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych, które niebawem rozpoczną się na Opolszczyźnie.

Policjanci przypomnieli najmłodszym zasady związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, zwrócili uwagę na właściwe zachowania w trakcie zabaw na stokach narciarskich i lodowiskach. Rozmawiano na temat bezpiecznego spędzania czasu w mieście i zabaw na śniegu, podczas których również należy zachować ostrożność. Mundurowi przypomnieli najmłodszym zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię i korzystania z przejść dla pieszych. Podczas nauki poprzez zabawę, policjanci wykorzystują mobilne miasteczko, które doskonale odwzorowuje sytuacje które mogą nas spotkać w codziennym życiu na drodze.

Podczas wizyty policjantów, przedszkolaki otrzymały elementy odblaskowe, które każdy powinien nosić aby być bardziej widocznym na drodze. Na koniec dzieci miały okazję wcielić się w rolę policjanta przymierzając czapkę oraz bawiąc się tarczą do zatrzymywania pojazdów. Była to również świetna okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć.