W minioną niedzielę (18 września), w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu ulicami Opola przejechał peleton rowerzystów. Rajd miłośników jednośladów zabezpieczali mundurowi z komendy miejskiej. Na miejscu nie zabrakło policyjnych profilaktyków, dla których impreza ta była okazją do promowania bezpiecznych zachowań na drodze.

Miniona niedziela, dla opolskich policjantów była okazją do promowania bezpiecznych zachowań na drodze. Wszystko w ramach III Rajdu Rowerowego, który przejechał ulicami miasta. Pogoda nie zachęcała do wyjścia z domu, ale promowanie zdrowego trybu życia okazał się ważniejszy dla tych, którzy licznie stawili się na mecie.

Na czas przejazdu peletonu, poszczególne ulice były zamykane,a kierujący poruszali się wyznaczonym objazdem. Nad bezpieczeństwem rowerzystów i kierowców czuwali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi w sposób skoordynowany przemieszczali się w punkty ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa przejazdu.

Przejazd miał charakter rekreacyjny, a jego celem było promowanie zdrowego sposobu przemieszczania się, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Mundurowi przed rozpoczęciem rajdu przedstawili jego uczestnikom ważne zasady ruchu drogowego oraz udzielili wskazówek, jak bezpiecznie poruszać się w peletonie. Policyjni profilaktycy natomiast wręczali odblaski i rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie w drodze do szkoły.