Miedzy innymi sygnał policyjnej syreny oznajmiły przedszkolakom z placówki nr 51 w Opolu, wizytę stróżów prawa, medyków i strażaków. Maluchy nie mogły się doczekać mundurowych, a o ich przyjeździe mówiło się już od kilku dni. W ramach projektu ,,Przedszkolaki na sygnale” dzieci zmagały się z przygotowanym przez przedstawicieli służb torem przeszkód, odpowiadały na pytania z zakresu bezpieczeństwa i rywalizowały o tytuł najsprawniejszego zespołu. To był niezwykle ważny dzień dla małych przedszkolaków.

Wizyty stróżów prawa w przedszkolach to już tradycja. Policjanci dbają nie tylko o kontakt ze starszą młodzieżą, chętnie spotykają się też z najmłodszymi przedstawicielami naszego społeczeństwa. Ostatnim przedszkolem, które odwiedzili funkcjonariusze z komendy miejskiej, było Publiczne Przedszkole nr 51 w Opolu. Mundurowi już kilka dni wcześniej zapowiedzieli, że zrobią maluchom niespodziankę. Jak obiecali, tak też uczynili.

W błyskach świateł i przy dźwięku syren, na plac przedszkolny wjechał policyjny radiowóz, wóz strażacki i medyczny ambulans. Szybka i zwinna współpraca służb pozwoliła na sprawne rozłożenie toru przeszkód, który w zespołach pokonywały maluchy.

Tu liczyła się nie tylko fizyczna sprawność, ale taktyka i praca zespołowa. Zupełnie tak, jak jak podczas codziennych działań mundurowych. Dzieci mogły porozmawiać z medykami, strażakami czy policjantkami i dowiedzieć się kilku ciekawostek z ich codziennej służby.

Nie zabrakło też rozmowy o bezpieczeństwie. Zbliżające się wakacje to czas beztrosk, ale i wielu pokus. Życząc wszystkim tylko miłych wspomnień, pożegnaliśmy się z ,,przedszkolakami na sygnale”.