W najbliższy czwartek, 14 kwietnia z inicjatywy Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Opolu policjanci drogówki przeprowadzą wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczne opolskie obwodnice’’. W działaniach zaangażowana będzie również grupa ,,SPEED’’ w nieoznakowanych i oznakowanych radiowozach wyposażonych w wideorejestratory i laserowe mierniki prędkości. Dodatkowo na czas trwania akcji policjanci wykorzystają służbowego drona.

W najbliższy czwartek, 14 kwietnia z inicjatywy Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Opolu policjanci drogówki przeprowadzą wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pn. ,,Bezpieczne opolskie obwodnice’’. Nasze działania będą przede wszystkim polegać na przeprowadzaniu kontroli drogowych na obwodnicach miast Opolszczyzny i w ich rejonie.

Na terenie woj. opolskiego łączna długość obwodnic wynosi blisko 160 km. Są to drogi krajowe i wojewódzkie obciążone dużym natężeniem ruchu co niestety przekłada się na zwiększoną liczbę zdarzeń. Tylko od 2020 roku doszło na nich do 49 wypadków i 630 kolizji drogowych. W wyniku tych zdarzeń 57 osób doznało poważnych obrażeń ciała, a 21 zginęło. Obwodnice to najczęściej proste drogi, gdzie wielu kierowców zapomina o przepisach ruchu drogowego doprowadzając często do poważnych w skutkach wypadków drogowych.

Dlatego policjanci skupią się na kontrolach w zakresie stosowania do obowiązujących limitów prędkości, prawidłowym wyprzedaniu, zmiany pasa ruchu oraz bezpiecznym przewożeniu dzieci.

W działania włączyła się również Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddz. w Opolu oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Opolu.