Jak prawidłowo używać olejów do pielęgnacji skóry?

Kiedy interesujemy się pielęgnacją skóry, z czasem docieramy do cennych informacji, że oleje roślinne mają wyjątkowo dużo cennych właściwości i wpływają korzystnie na skórę. Dzieje się tak między innymi dlatego, że skład olejów roślinnych jest bardzo podobny do składu warstwy tłuszczowej skóry, w związku z czym oleje są wyjątkowo dobrze przyswajane przez skórę człowieka. dzięki swoim właściwościom dostają się do najdalszych warstw skóry i dostarczają jej wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Rodzaj cery ma znaczenie

Niezależnie od tego jak bardzo polecane są oleje roślinne do pielęgnacji skóry, warto wiedzieć że każdy olej ma inne zastosowanie i nie dla każdej cery jest tak samo dobry. Dodatkowo nawet jeżeli dany olej sprawdzi się w pielęgnacji skóry suchej u jednej osoby, inna może być niezadowolona z jego oddziaływania.Nie ma czegoś takiego jak uniwersalny olej do każdego rodzaju skóry, każdy z nich zawiera inne związki kwasów tłuszczowych, a co za tym idzie różnorodnie wpływa na skórę suchą, normalną czy tłustą. Dobór niewłaściwego oleju roślinnego nie zaszkodzi, jednak na pewno nie wpłynie z korzyścią dla cery. Jednym z najpopularniejszych skutków ubocznych źle dobranego oleju roślinnego są pozatykane pory na skórze, co z pewnością wygląda nieestetycznie.

Najtrudniej zadbać o cerę suchą. Tutaj może nie sprawdzić się większość olejów roślinnych, nawet tych z dużą ilością wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Najlepsze do pielęgnacji cery suchej są oleje długo schnące, zwane także nieschnącymi, to dzięki nim skóra właściwie się nawilża i odżywia.

O wiele łatwiejsza jest pielęgnacja skóry normalnej i mieszanej. Do pielęgnacji takiego rodzaju cery polecane są oleje półschnące o lekkiej konsystencji i wyższym stężeniu wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Tutaj nie jest potrzebna aż tak duża cierpliwość, jak w przypadku olejów do cery suchej. Wystarczy taki olej nałożyć i poczekać aż dość szybko się wchłonie. Osoby posiadające cerę tłustą i trądzikową powinny stosować oleje o najwyższym stężeniu wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, co pozwoli właściwe zapanować nad ich cerą.

Kiedy najlepiej używać olejów roślinnych?

Oleje roślinne możemy stosować do codziennej pielęgnacji cery, a także przy demakijażu, kiedy skóra jest najbardziej narażona na działanie szkodliwych i wysuszających kosmetyków. Oleje roślinne pomogą także przy przebarwieniach skórnych czy wzmacnianiu rzęs. Warto stosować oleje roślinne podczas kąpieli pielęgnacyjnych, aby właściwie nawilżyć i wzmocnić całe ciało. Więcej o pielęgnacji skóry olejami dowiesz się ze strony https://www.makehappyday.com/oleje-roslinne-w-pielegnacji-skory/.