Lokalizator GPS: sprawdź, dlaczego tak ważne jest dedykowane oprogramowanie, które nim zarządza!

Monitoring pojazdów za pomocą lokalizatorów GPS zintegrowanych z dedykowaną aplikacją to wygodny i kompleksowy system pozwalający w czasie rzeczywistym lokalizować, monitorować i zarządzać pojazdami. Rozwiązanie to warto wdrożyć nie tylko w firmach posiadających flotę samochodową, ale i u osób prywatnych. Dlaczego?

Wykorzystanie lokalizatora w prywatnym samochodzie

Monitoring GPS samochodu prywatnego może okazać się kluczowy przede wszystkim w przypadku kradzieży auta, pomagając w jego odzyskaniu. Lokalizator okaże się przydatnym narzędziem także przy trudnościach w znalezieniu pojazdu na wielkim parkingu czy też np. w sytuacji udostępnienia auta osobie z rodziny lub znajomemu.

Lokalizatory GPS wraz z oprogramowaniem pozwolą też na sprawdzenie historii przebytych tras oraz ograniczenie wydatków na samochód m.in. dzięki kontroli stylu jazdy kierowcy czy zużycia paliwa. Część dostępnych na rynku lokalizatorów umożliwia nawet podłączenie ich do komputera pokładowego, dając użytkownikowi jeszcze więcej opcji zarządzania autem. Duży wybór lokalizatorów GPS do samochodu wraz z zintegrowanym systemem oferuje m.in. Navifleet.

Czym jest lokalizator GPS do samochodu osobowego?

Lokalizatory są nadajnikami ze wbudowanym modułem GPS, umieszczanymi wewnątrz samochodu i odczytującymi aktualne położenie pojazdu. Za pomocą transmisji danych przesyłają one na serwery dane, które następnie są pobierane i analizowane. 

Odbywa się to za pomocą zewnętrznego urządzenia, najczęściej z dedykowanym oprogramowaniem, które wyświetla użytkownikowi wszystkie niezbędne informacje. Podstawową z nich jest lokalizacja pojazdu, lecz aplikacje takie dają użytkownikom duże większe możliwości kontroli samochodów.

Monitoring GPS pojazdów służbowych i prywatnych

Lokalizatory GPS pozwalają w łatwy sposób zarządzać flotą samochodową i coraz powszechniej są one w tych celach stosowane, lecz to niejedyny sposób ich wykorzystywania. Dzięki szeregowi pomocnych funkcji mogą one być również przydatne osobom nieprowadzącym działalności gospodarczej, do użytku w prywatnych pojazdach. 

Szczególnie że lokalizatory GPS to jeden ze skuteczniejszych i tańszych sposobów ochrony auta. Co warto podkreślić, nie wymagają żadnej ingerencji mechanicznej w pojazd i jego wybrane elementy.

Czujnik GPS do samochodu służbowego

Możliwości dla osób zarządzających flotą samochodową są już dużo większe. System od Navifleet informuje o pokonywanych trasach przez pojazdy należące do floty, czasie jazdy i postojów oraz umożliwia kontrolę czasu pracy kierowców. To także ułatwienie rozliczania wypłat, delegacji, a także paliwa za pomocą raportów porównujących ilość jego zużycia i wysokość faktur. 

Oprogramowanie pozwoli zoptymalizować koszty przejazdów dzięki unikaniu pustych przebiegów oraz uwzględnieniu w wycenach dodatkowych wydatków związanych z realizacją zleceń. Kolejnymi istotnymi zaletami są m.in. wyświetlanie powiadomień o zbliżających się przeglądach i innych ważnych terminach, a także integracja z systemem księgowym, SENT oraz e-TOLL.

Jak znaleźć odpowiedni lokalizator GPS do auta?

Na wybór odpowiedniego lokalizatora GPS warto poświęcić odpowiednio dużo czasu, analizując własne potrzeby i cele. Dotyczy to zarówno przedsiębiorców, jak i osób prywatnych. Mnogość funkcji oferowanych przez lokalizatory w połączeniu z dedykowaną aplikacją jest spora, lecz dzięki temu każdy użytkownik znajdzie odpowiednie dla siebie rozwiązanie. 

Na stronie producenta podane są parametry techniczne oraz możliwości poszczególnych urządzeń, a ułatwić wybór pomoże dostępna tabela w przejrzysty sposób porównująca wszystkie modele.