Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Opole

Policjanci z Komisariatu II Policji w Opolu namierzyli i zatrzymali podejrzanego o liczne kradzieże z włamaniami. Przestępcza działalność 26-latka spowodowała straty na kwotę ponad 30 tysięcy złotych. Dodatkowo, podczas zatrzymania, mężczyzna posiadał przy sobie środki odurzające. Mieszkaniec Opola usłyszał łącznie 9 zarzutów. Za przestępstwa, których miał się dopuścić, grozi do 10 lat więzienia.

W lipcu i sierpniu policjanci z Komisariatu II Policji w Opolu otrzymywali liczne zgłoszenia dotyczące kradzieży z włamaniami. Sprawca wybierał sklepy ogrodowe, kwiaciarnie, składy budowlane, a jego łupem padły głównie elektronarzędzia. Nie omijał też pozostawionej w kasetkach gotówki czy telefonów komórkowych.

Sprawą zajęli się policjanci z Komisariatu II Policji w Opolu. Jak ustalili, podejrzewany wybijał szyby w witrynach, pakował do torby przedmioty będące w jego zainteresowaniu i ukrywał je w zaroślach. Działając w taki sposób, potrafił włamać się do kilku obiektów jednej nocy, w dzień natomiast zabierał ukryte przedmioty.

Zabezpieczone materiały dowodowe z miejsc w których dochodziło do przestępstw, doprowadziły kryminalnych do jednego z akademików w mieście. Tam zamieszkiwał podejrzewany o te przestępstwa 26-latek. Do zatrzymania mężczyzny doszło 9 września.

W trakcie przeszukania wynajmowanego pokoju policjanci zabezpieczyli część mienia i gotówki pochodzących z kradzieży. W rzeczach osobistych znaleźli także środki odurzające. Prowadzone przeciwko 26-latkowi postępowanie pozwoliło na przedstawienie mu łącznie 9 zarzutów. Jak zaznaczają śledczy, podejrzany może odpowiedzieć za kolejne czyny. W trakcie wizji lokalnych podejrzany wskazał miejsca w których ukrył skradzione rzeczy. Za posiadanie narkotyków i kradzieże z włamaniami grozi nawet do 10 lat więzienia.

 

  • zdjęcie sprzętu budowlanego leżącego na ziemi