Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Opole

Szukasz ciekawej pracy w Opolu - u nas największy wybór ofert

Opole to miasto zlokalizowane w południowo-zachodniej części kraju. W mieście funkcjonuje wiele zakładów przemysłowych. Jeżeli szukasz pracy w Opolu – przed Tobą wiele możliwości. W tej chwili posiadamy ciekawe oferty pracy dla doradców żywieniowych, specjalistów do spraw rekrutacji, ogrodników, a także wielu innych specjalistów. Zachęcamy do odpowiadania na oferty pracy, które Cię zainteresowały.

Możliwość podjęcia pracy przez ogrodnika

Ogrodnik (oferty pracy) to specjalista odpowiedzialny za projektowanie, wykonanie, a także utrzymanie ogrodów (zarówno tych prywatnych, jak i znajdujących się na terenach publicznych). Do przykładowych zajęć ogrodnika może należeć sadzenie trawy, koszenie jej, sadzenie i formowanie drzew i krzewów, podlewanie, nawożenie, usuwanie chwastów, przygotowywanie roślin na zimę. Żeby podjąć pracę jako ogrodnik nie zawsze potrzebne jest wykształcenie wyższe kierunkowe (choć ukończenie ogrodnictwa na uczelni wyższej dla wielu pracodawców jest niewątpliwym atutem). Zazwyczaj konieczna jest dobra kondycja fizyczna (praca w wielu wypadkach jest ciężka) i zamiłowanie do pracy z roślinami. Ogrodnik może znaleźć zatrudnienie w firmach ogrodniczych. Absolwenci szkół wyższych na kierunku ogrodnictwo często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej.

Jeżeli chciałbyś spróbować swoich sił w pracy zagranicą – przejrzyj nasze oferty na terenie Niemiec np w Neckarsulm

Doradca żywieniowy poszukiwany

Doradca żywieniowy to specjalista, który pomaga swoim klientom w wyborze konkretnej diety. Od osób aplikujących na to stanowisko wymaga się posiadania wykształcenia wyższego kierunkowego (dietetyka lub technologia żywienia). Do jego głównych zadań należy planowanie diety dla konkretnej osoby, a następnie monitorowanie jej przebiegu, pomoc klientom w eliminowaniu złych nawyków żywieniowych, prowadzenie edukacji w zakresie zdrowego odżywiania i stylu życia, udział w rozmaitych akcjach promocyjnych (na przykład targach czy konferencjach). Doradca żywieniowy ma szansę znaleźć pracę w wielu placówkach – poradniach dietetycznych, klubach fitness, zakładach opieki zdrowotnej, różnego rodzaju firmach gastronomicznych i cateringowych, ośrodkach spa, sanatoriach. Część specjalistów decyduje się na działanie samodzielne i otwiera własne firmy. Zarobki w tej branży są bardzo zróżnicowane.

Praca dla specjalisty do spraw rekrutacji

Specjalista do spraw rekrutacji to osoba odpowiedzialna za realizację procesów rekrutacyjnych na różne stanowiska. Od potencjalnego kandydata wymaga się wykształcenia wyższego kierunkowego, znajomości języków obcych (wymagana jest przynajmniej biegły angielski). Wielu pracodawców oczekuje od kandydatów doświadczenia w prowadzeniu procesów rekrutacyjnych.  Specjalista do spraw rekrutacji powinien mieć łatwość nawiązywania kontaktów, być osobą systematyczną, świetnie organizować pracę własną. W branży tej ogromne znaczenie ma także kreatywność. Jako, że jest to praca z ludźmi, docenią ją szczególnie ekstrawertycy.

Sprawdź oferty pracy w Opolu na Megapraca.pl