Policjanci z Niemodlina uniemożliwili dalszą jazdę 41-letniemu kierowcy podejrzewanemu o złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej, bo uwagę mundurowych zwróciły zaparowane szyby w bmw. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy i ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W miniony wtorek (31 sierpnia) chwilę przed północą policjanci z Komisariatu w Niemodlinie wracali do jednostki po przeprowadzonej interwencji. W miejscowości Magnuszowice minęli kierującego bmw. Uwagę mundurowych zwróciły kompletnie zaparowane szyby w pojeździe.Policjanci postanowili sprawdzić, dlaczego kierujący nie dba o własne bezpieczeństwo.

Po otwarciu drzwi w pojeździe nie mieli już wątpliwości, że mają do czynienia z nietrzeźwym za kółkiem. Ich przypuszczenia potwierdziło badanie kierującego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik wskazał ponad pół promila. Dodatkowo po sprawdzeniu 41-latka w systemach informacji policji okazało się, że mieszkaniec gminy Niemodlin od 2017 roku posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Policjantom przyznał, że gdyby nie siedział za kierownicą wraku, to podjął by próbę ucieczki.

Walka z nietrzeźwymi kierującymi to nie jest łatwe zadanie i czasami zdaje się być to syzyfową pracą, ale mimo to policjanci nie ustają w służbie na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Każdego dnia wiele sił i czasu poświęcają na to, by eliminować z dróg kierowców będących realnym zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim przypadkowych osób które znajdą się na ich drodze.

Ten kierowca za swoje postępowanie poniesie odpowiedzialność karną. Złamanie sądowego zakazu to przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości.