Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Opole

Jak wybrać łóżeczko dla dziecka? Co jeszcze jest potrzebne?

Bezpieczeństwo dziecka stanowi priorytet dla rodziców, a do potrzeb niemowlaka przykłada się jeszcze większą wagę, dlatego wybór łóżeczka powinien być przemyślany. Maluszek pierwsze miesiące życia spędza głównie na spaniu, dlatego musi być wysokiej jakości od producenta, który przestrzega wymaganych norm. Czym się kierować przy wyborze łóżeczka?

Wymiary łóżeczka – czy warto kupować większe?

Dla niemowlaka można kupić kołyskę, ale trzeba wziąć pod uwagę, że w krótkim czasie i tak konieczny będzie zakup łóżeczka. Klasyczne łóżeczka mają wymiary 120 × 60 cm, ale warto kupić większe o wymiarach 140 × 70 cm, ponieważ wówczas dziecko będzie z niego korzystać dłużej niż dwa lata. Godne polecenia są drewniane meble dla niemowlaka ze względu na swoją trwałość, ale nie tylko. Drewno jest materiałem naturalnym przyjaznym dziecku, ponieważ nie wywołuje podrażnień. Nawet malowane meble mogą sprzyjać zdrowiu maluszka – wystarczy wybrać warianty malowane ekologiczną farbą wodną.

Funkcjonalne modele łóżeczek

Mogłoby się wydawać, że meble dla niemowląt nie stwarzają problemów przy wyborze. Tymczasem nawet klasyczne łóżeczka są dostępne w różnych wersjach. Warto zwrócić uwagę, czy łóżeczko jest wyposażone w możliwość co najmniej trzystopniowej regulacji spodu. Im dziecko starsze, tym niżej się go opuszcza. Dzięki temu dziecko jest bezpieczne na każdym etapie rozwoju. Wyjmowane szczebelki lub opuszczany bok pozwolą maluchowi, który umie już chodzić, samodzielnie opuszczać łóżeczko w bezpieczny sposób. Istnieją modele z opcją przeobrażenia w tapczanik idealny dla przedszkolaka. Dobrym rozwiązaniem jest też łóżeczko z szufladą, która może służyć do przechowywania pościeli lub zabawek. W przypadku opieki nad niemowlakiem warto się zastanowić nad łóżeczkiem z przewijakiem – wtedy przewijaka nie trzeba kupować osobno.

Sposób wykonania – jakość na pierwszym planie

Wszystkie meble do pokoju dla niemowlaka muszą być starannie wykonane, aby dziecko nie mogło sobie zrobić w żaden sposób krzywdy. Nie może mieć ostro zakończonych kantów ani krawędzi, a na powierzchni nie może być żadnych zadziorów. Chociaż drewniane meble do pokoiku dla niemowlaka korzystnie wpływają na zdrowie dziecka, trzeba pamiętać, że niestarannie obrobione drewno to ryzyko, że maluszek wbije sobie drzazgę. Wszystkie elementy muszą być solidnie wykonane, a cała konstrukcja musi być stabilna. Kupując łóżeczko, warto sprawdzić, czy jego wykonanie jest zgodne z normami PN-EN 716-1:1999 oraz PN-EN 1130-1-2001.

Gdzie schować niezbędne rzeczy?

Oprócz łóżeczka potrzebna będzie jeszcze komoda, a oba meble w różnych wariantach są dostępne na stronie https://www.pinio.com.pl/oferta/dla-niemowlaka/. Pojemna komoda pozwoli pomieścić wszystkie niezbędna dla maluszka rzeczy – od pieluszek i akcesoriów, po ubranka. Gdy dziecko podrośnie, dalej będzie mu świetnie służyć. Wśród rozmaitych propozycji dostępne są modele z przewijakiem – łatwo go zdemontować, gdy nie jest już potrzebny.