Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Opole

Co psuje się częściej? Fiat 126p czy nasze uzębienie? Odpowiedź może być zaskakująca, bo zdecydowanie większe problemy występują u przeciętnego mieszkańca województwa opolskiego z uzębieniem niż z popularnym „maluchem”. O ile samochód można czasami naprawić samemu, to już o pomoc w walce z ubytkami w uzębieniu, trzeba poprosić specjalistę.

Dlaczego dentysta jest taki drogi?

Niestety, leczenie uzębienia w Polsce jest refundowane tylko w podstawowej formie. W ramach NFZ, dentysta raz w roku obejrzy nasze zęby, raz w roku usunie też kamień z jednego łuku zębowego. Większą opieką NFZ otoczył dzieci i kobiety w ciąży. W przypadku dzieci płaci za lakierowanie i opiekę ortodonty, ale do ściśle określonego wieku – często dziecko nie może skorzystać z tych usług, bo np. piątki wyszły później, niż przewidują to przepisy.

Każdy inny problem z zębami wysuszy nasz portfel. Oczywiście, ceny u dentystów nie są podyktowane chęcią wyciągnięcia jak najwyższej kwoty. Płacimy przede wszystkim za własne niedbalstwo. Jest takie bardzo znane stwierdzenie, że lepiej zapobiegać, niż później leczyć. Wiele osób zaniedbuje wizyty kontrolne, zapomina o regularnym myciu zębów i codziennym dbaniu o higienę jamy ustnej.

Problemem jest również zła dieta i produkty, które osłabiają zęby. Kolejnym powodem wysokich cen u dentystów, jest używana technologia oraz najnowsze metody. Nowa technologia kosztuje, często kilkadziesiąt lub nawet kilkaset tysięcy złotych. To wszystko, by uratować nasz pełny, biały uśmiech.

Kiepski stan uzębienia Opolan

Jak wybrać najlepszego dentystę w Opolu?

Jak pokazują statystyki, w Polsce brakuje dentystów. Jesteśmy na szarym końcu państw europejskich, jeśli chodzi o liczbę tych specjalistów na 100 tys. mieszkańców. Mała liczba fachowców nie sprawia jednak, że nie pozostawiono nam wyboru. Na co zwracać uwagę przy wyborze dentysty?

 • Doświadczenie – nie chcesz przecież oddać się w ręce osoby, która nie do końca wie co robi, prawda?
 • Kompleksowość usług – czas to pieniądz, dlatego warto znaleźć dentystę, który usunie dobrze nasz problem, przy jak najmniejszej liczbie wizyt.
 • Dbałość o komfort oraz bezpieczeństwo – tutaj ważne jest, czy dentysta będzie przykładał najwyższą wagę do higieny oraz komfortu pacjenta, bo przecież większość z nas, mniej lub bardziej boi się dentysty.
 • Opinia obecnych pacjentów – każdy jest inny, jednak znajdując opinie o danym lekarzu, jesteśmy w stanie dowiedzieć się najważniejszych informacji, które nas interesują. Oczywiście, do każdej oceny i komentarza, należy podejść z odpowiednią dawką obiektywizmu.

Dentysta godny polecenia

Ciężko znaleźć dobrego dentystę, tym bardziej jeśli miał być to numer jeden w regionie. Na szczęście, Opole posiada taki właśnie gabinet dentystyczny Laserdent. Wyposażony jest w najnowocześniejsze urządzenia do:

 • laseroterapii,
 • komputerowo kontrolowanych znieczuleń miejscowych,
 • implantologii,
 • protetyki i implantoprotetyki,
 • stomatologii kosmetycznej,
 • ozonoterapii,
 • chirurgii i mikrochirurgii,
 • endodoncji,
 • diagnostyki i rentgenodiagnostyki,
 • profilaktyki.

Posiada także sprzęt do precyzyjnego leczenia z zastosowaniem lup i mikroskopu zabiegowego. 25 lat doświadczenia w leczeniu zębów, najnowsze metody zabiegowe, własne laboratorium protetyczne oraz bezstresowa, miła atmosfera, to znaki rozpoznawcze Laserdent, docenianie od ponad 20 lat przez Pacjentów. Aby dowiedzieć się więcej o stomatologii w Opolu odwiedź Laserdent.org i sprawdź sam różnicę w jakości leczenia w porównaniu do twoich dotychczasowych dentystów w Opolu.