Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Opole

Na co zwrócić uwagę przy wyborze opon do przyczepy?

Poważnym błędem wielu kierowców jest bagatelizowanie stanu technicznego przyczepy. Kiepski stan kół oraz opon stanowi realne zagrożenie dla nas oraz innych uczestników ruchu drogowego. Warto zatem przynajmniej raz do roku decydować się na przegląd przyczepy i w razie potrzeby zamówić koła do przyczep. W tym celu powinniśmy oczywiście zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.

Jakie felgi należy wybrać?

Podobnie jak w przypadku samochodów osobowych, klienci mają do wyboru zarówno felgi stalowe, jak również felgi aluminiowe. W przypadku przyczepy mniej zależy nam na wyglądzie, a bardziej na funkcjonalności i wygodzie użytkowej. W związku z tym, zdecydowanie lepszym wyborem są oczywiście felgi stalowe. Taki wybór jest korzystny także dla naszego portfela. Najważniejszymi czynnikami, które należy uwzględnić przy wyborze, są: wymiar otworu centrującego, nośność, rozstaw śrub oraz średnica. W wielu sytuacjach, koła do przyczep są trudniejsze w doborze, niż do samochodów osobowych.

Zamawiając nowe koła najlepiej jest sczytać oznaczenia z dawnych kół lub poprosić o pomoc fachowca, który dobierze prawidłowy model. Wyjątkowo istotną kwestią jest waga całkowita przyczepy. Nośność felg musi być odpowiednio duża, aby zapewnić wysoką przyczepność i optymalne właściwości jezdne. Ma to ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa naszego oraz innych uczestników ruchu. Zakupy rozpoczynamy zatem od znalezienia interesujących nas parametrów.

Bezpieczne opony to podstawa

Niestety, widok zdezelowanych przyczep na polskich drogach to niestety norma. Dzieje się tak dlatego, ponieważ w wielu przypadkach są one stosowane raz na jakiś czas i przetrzymywane pod gołym niebem. W związku z tym, właściciele robią wszystko, a by uniknąć dodatkowych kosztów. Nie trzeba dodawać, że całkowicie łyse opony w przyczepie wpływają na sterowność całego zaprzęgu i mogą doprowadzić do wypadku. W związku z tym, gdy głębokość bieżnika spada poniżej 2 mm, warto zdecydować się na zakup nowych opon dostosowanych do naszych potrzeb.

Tutaj najważniejszym czynnikiem jest renomowana firma słynąca z wysokiej jakości wykonania. Obok rozmiaru opon, najważniejszym czynnikiem jest oczywiście ich zastosowanie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać opony całoroczne, jeśli często korzystamy z przyczepy. Ważnym wyznacznikiem jest po raz kolejny nośność opon, czyli dostosowanie do masy całkowitej przyczepy wraz z ładunkiem. Pomocny może okazać się index opon, w którym znajdziemy interesujące nas parametry i szybciej wybierzemy właściwy produkt do naszej przyczepy.

Czy kierować się przy zakupie kół?

No dobrze, znamy już odpowiednie parametry felg oraz opon, które decydują o tym, jakie produkty powinniśmy wybrać. Wciąż jednak stoimy przed klasycznym problemem dużego wyboru. W sieci znajdziemy kilkadziesiąt różnych marek, zarówno polskich, jak również zagranicznych. Tutaj najlepszym drogowskazem okażą się opinie innych klientów na temat interesujących nas opon.

Decydując się na nowe koła do przyczep powinniśmy pamiętać, że jest to specjalistyczny wybór. W związku z tym, być może odpowiednim wyborem jest również skorzystanie z fachowych sklepów wyposażonych we własną linię produkcyjną? W ten sposób możesz otrzymać idealnie dopasowane koła na indywidualne zamówienie. Takie rozwiązanie gwarantuje nam maksymalny poziom bezpieczeństwa i komfortu na drodze.