Hala namiotowa
to doskonałe miejsce do różnego rodzaju imprez, ale nie tylko. Okazuje się, że z powodzeniem takiego typu konstrukcja tymczasowa sprawdzić się może również jako warsztat lub magazyn. Warto więc przyjrzeć się temu jak jest ona skonstruowana i na czym polega jej przewaga nad stacjonarnym magazynem.Na początek warto spojrzeć na tego rodzaj obiekt tymczasowy pod kątem jego użyteczności jako formę warsztatu. Pierwsze co przychodzi na myśl w momencie rozważenia opcji warsztatowej to działalność przedsiębiorstwa związana z naprawą różnego rodzaju dużych sprzętów lub samochodów, a także innych pojazdów. W tej kwestii namiot przemysłowy sprawdzi się doskonale. Wyobraźmy sobie sytuację w której firma zajmująca się wynajmem wózków widłowych ma poważny problem, ponieważ doszło do uszkodzenia lub awarii całkiem sporej części wypożyczonego sprzętu. W przeciętnej sytuacji logicznym rozwiązaniem jest konieczność przetransportowania całego niesprawnego sprzętu do miejsca warsztatowego, jego naprawa, a następnie ponowny transport. Przy nowoczesnym ujęciu wystarczy dostarczyć na miejsce jedynie przestrzeń namiotową w której należy umieścić sprzęt do naprawy tychże wózków widłowych oraz dostarczyć na miejsce serwisantów. Niesprzyjające warunki pogodowe nie będą stanowiły problemu, ponieważ producent namiotów deklaruje, że wszystkie jego namioty, które chcemy wykorzystać jako hale warsztatowe spełniają rygorystyczne normy ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz wilgocią i temperaturami rzędu od -40 do +60 stopni Celsjusza.
Nie trudno zauważyć, że takiego typu rozwiązanie sprawdza się doskonale i nie musimy rozważać alternatywy pod postacią wynajmu dodatkowego magazynu do przeprowadzenia konserwacji i napraw na miejscu. Z pewnością jest też przewaga w mobilności – po zakończeniu napraw możemy złożyć, spakować struktury namiotowe wraz ze sprzętem i przetransportować w inne miejsce. Co warto zauważyć – na wszystkie namioty producent deklaruje, że są niezwykle mobilne i istnieje możliwość ich przytwierdzenia na dowolnym rodzaju podłoża. Ciekawą opcją jest też to, że dach w tego typu konstrukcji może być całkiem przezroczysty lub można zastosować większą ilość okien, co gwarantuje lepsze doświetlenie wnętrza.
Przestrzeń namiotowa dzięki swojej niezwykłej wytrzymałości na niesprzyjające warunki pogodowe może być z powodzeniem użyta jako hala namiotowa całoroczna. Nie straszny jej grad, a tym bardziej śnieg czy opady deszczu. Warto też wspomnieć o tym, że plandeka jest łatwa w utrzymaniu czystości, więc w tej kwestii nie musimy obawiać się o to, że po pewnym czasie straci swój blask.
Konstrukcja namiotowa ze względu na swoje rozmiary może być z powodzeniem podzielona na różnorakie sekcje. Tak więc zakupując jej większy rozmiar możemy bez większych problemów podzielić ją na strefę serwisową, a pozostałą część użyć jako magazyn lub punkt diagnostyczny. W razie potrzeby możemy też wyznaczyć dodatkowy obszar, który będzie używany z przeznaczeniem jako garaż. Jest to o tyle istotne, że w przypadku dojazdu na miejsce serwisantów warto mieć obszar w którym będą mogły zostać zaparkowane pojazdy transportowe lub inne.
Jak to wszystko wygląda od kwestii prawnej? Miłym zaskoczeniem jest to, że nie są potrzebne specjalne pozwolenia, które są wymagane przy stawianiu magazynu stacjonarnego. Warunkiem jest to, aby taki namiot był postawiony tymczasowo, na przykład na czas serwisowania sprzętu. Warto wiedzieć, że stawiając budynek na stałe konieczne jest pozwolenie budowlane, w przypadku namiotu oczywistym jest to, że taka formalność nie jest potrzebna.