Ryzykowne manewry, lekceważenie przepisów czy agresja na drogach – zachowania, które mogą skończyć się tragicznie. Jednak wciąż zdarzają się sytuacje, kiedy niektórzy kierowcy ryzykują życiem swoim i innych. Dlatego współtworzymy z Nową Trybuną Opolską program "Opolski Pirat. Widzisz – zareaguj". Pokazujemy w nim wyjątkowo niebezpieczne sytuacje na opolskich drogach oraz podpowiadamy, jak należało wówczas postąpić. Zapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka.

Nasza skrzynka mailowa "Widzisz-zareaguj" działa już od 2013 roku. To właśnie tam, kierowcy wysyłają nam nagrania ze swoich samochodowych wideorejestratorów. Dzięki temu możemy jeszcze skuteczniej walczyć z tzw. piratami drogowymi. Liczba przesyłanych na naszą skrzynkę nagrań pokazuje, że kierowcy coraz częściej nie godzą się na bezmyślność i agresję na drogach. Tylko w 2017 roku takich zgłoszeń otrzymaliśmy blisko 350.

Teraz, wykorzystując przekazywane nam nagrania, możemy pokazać jak nie zachowywać się za kierownicą. Dzięki współpracy z redakcją Nowej Trybuny Opolskiej, współtworzymy program "Opolski Pirat. Widzisz – zareaguj". To właśnie tam, można zobaczyć wyjątkowo niebezpieczne sytuacje na opolskich drogach, nieodpowiedzialne zachowania czy nieprawidłowe manewry. Ekspert Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu mł. insp. Maciej Milewski omawia nagrania i wyjaśnia zarejestrowane błędy kierowców.

Prezentujemy pierwszy odcinek. Jest on również dostępny na na stronie ->NTO. Pokazujmy w nim sytuacje z udziałem pieszych. To oni, w wypadku jakiegokolwiek zdarzenia drogowego, są najbardziej narażeni na utratę życia bądź zdrowia.

Ładowanie odtwarzacza...