Dodatkowe kursy na mecz Odry. Tak kibice dojadą i wrócą autobusem

Dodatkowe kursy na mecz Odry. Tak kibice dojadą i wrócą autobusem

FOT. Miejski Zakład Komunikacyjny w Opolu

Na stadionowy rejon w niedzielne popołudnie pojedzie więcej autobusów niż zwykle. Miejski Zakład Komunikacyjny przygotował specjalną obsługę na ostatni mecz sezonu Odry Opole z Polonią Warszawa, tak by dojazd i powrót nie zamieniły się w logistyczną łamigłówkę. W ruch pójdą linie 5, 12, 18 i 28, a część kursów zostanie wydłużona albo uruchomiona dodatkowo.

  • Dojazd na stadion rozpisano na cztery linie
  • Po końcowym gwizdku autobusy odjadą w stronę centrum i osiedli

Dojazd na stadion rozpisano na cztery linie

MZK ułożył kursy tak, by kibice mogli dotrzeć w okolice ul. Technologicznej kilkoma trasami i z różnych części miasta. To ważne zwłaszcza w dniu meczu, kiedy okolice stadionu i centrum handlowego zwykle robią się wyraźnie bardziej obciążone niż na co dzień.

  • linia 5 – wyjazd z pętli przy ul. Żytniej o 15:14, przyjazd na przystanek „Technologiczna – Centrum Handlowe” o 15:58 – kurs wydłużony
  • linia 12 – wyjazd z pętli w Grotowicach o 15:26, przyjazd na ul. Technologiczną o 16:11 – kurs wydłużony
  • linia 18 – odjazd z alei Witosa o 15:18, przyjazd na ul. Technologiczną o 15:57 – kurs wydłużony
  • linia 28 – odjazd z pętli w Grudzicach o 15:23, przyjazd na przystanek „Technologiczna – Centrum Handlowe” o 16:15 – kurs dodatkowy

Tak rozpisany układ pozwala rozłożyć ruch przed meczem i ograniczyć nerwowe przesiadki na ostatnią chwilę. Dla osób wybierających komunikację miejską to po prostu czytelniejsza droga pod stadion.

Po końcowym gwizdku autobusy odjadą w stronę centrum i osiedli

Najważniejsza część rozkładu zacznie się jednak po meczu, gdy zapełniają się przystanki przy Technologicznej. MZK przygotował wtedy powroty w kierunku centrum i dalszych osiedli, tak by kibice mogli rozjechać się bez długiego czekania.

Z przystanku „Technologiczna – Centrum Handlowe” pojadą:

  • linia 5 – odjazd o 18:40, kierunek: Pużaka – Pętla – kurs dodatkowy
  • linia 12 – odjazd o 18:51, kierunek: Grotowice – Pętla – kurs wydłużony
  • linia 28 – odjazd o 18:46, kierunek: Grudzice – Pętla – kurs wydłużony

W praktyce oznacza to, że po ostatnim gwizdku nie trzeba będzie liczyć wyłącznie na standardowy rozkład. Dla wielu pasażerów to najprostszy sposób, by wrócić z meczu bez szukania miejsca do parkowania i bez stania w korkach wokół stadionu.

na podstawie: Miejski Zakład Komunikacyjny w Opolu.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Miejski Zakład Komunikacyjny w Opolu). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.