Młoda artystka z Opola podbiła konkurs “Mój portret

W Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu jest dziś sporo powodów do uśmiechu 🙂 12-letnia Pola Napiórkowska, uczestniczka zajęć w Pracowni Ceramiki Artystycznej, sięgnęła po pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym “Mój portret”. To właśnie z Opola popłynął teraz mały, ale bardzo głośny sygnał, że młode talenty potrafią świetnie odnaleźć się na dużej artystycznej scenie.
- “Mój portret” - konkurs, w którym opolska praca wypadła najlepiej
- MDK w Opolu ma kolejny powód do dumy
“Mój portret” - konkurs, w którym opolska praca wypadła najlepiej
Pola zwyciężyła w kategorii uczniów klas V-VI, a konkurs zorganizowało Centrum Kultury Podgórza w Krakowie . Dla młodej twórczyni to ważny sygnał, że praca wykonana na zajęciach w MDK w Opolu potrafi przebić się także poza regionem i zostać zauważona w skali całego kraju.
To sukces, który dobrze pokazuje, jak mocno potrafią pracować lokalne pracownie artystyczne. W tym przypadku chodzi nie tylko o sam wynik, ale też o drogę: regularne zajęcia, cierpliwość i rozwijanie własnego spojrzenia na sztukę. Właśnie tak rodzą się nazwiska, które warto zapamiętać.
MDK w Opolu ma kolejny powód do dumy
Gratulacje popłynęły nie tylko do Poli Napiórkowskiej, ale też do jej instruktorki, Małgorzaty Orlik. I trudno się dziwić - takie wyróżnienie to zawsze efekt wspólnej pracy, dobrze poprowadzonych zajęć i atmosfery, w której młodzi mogą próbować, poprawiać i szukać własnego języka plastycznego.
W Opolu podobne sukcesy mają jeszcze jeden wymiar: budują lokalną dumę i pokazują, że kultura dzieci i młodzieży dzieje się tu naprawdę, nie tylko na papierze. A kiedy 12-latka z miasta zdobywa pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie, to jest to sygnał, że warto śledzić, co powstaje w pracowniach MDK.
na podstawie: MDK Opole.
Ostatnie Artykuły

W ponad 40 miejscach uczą ratować życie. Na Opolszczyźnie trwa wielki trening

Trzy miesiące bez prawa jazdy za 50 km/h za dużo - policja ruszyła

W Opolu padło ostrzeżenie przed upałem. Stawką jest zdrowie i życie

Nowy program obrony cywilnej nabiera kształtu po naradzie wojewodów

Na Górze Świętej Anny oddano hołd powstańcom śląskim

Upał nie odpuszcza. Opolski urząd przypomina zasady bezpieczeństwa

Dwa dożywotnie zakazy i ponad 2 promile - w aucie jechało też troje dzieci

Głośna muzyka w nocnym parku - 45-latek miał narkotyki i piłę

Na Placu Wolności znów zabrzmi lato. Wracają niedzielne koncerty pod chmurką

Na rower i hulajnogę już nie wystarczy wiek - dochodzi obowiązkowy kask

Rozpaczliwe miauczenie spod nadkola - policjanci z Kędzierzyna-Koźla zdążyli na czas

Sto lat komunikacji miejskiej świętowano przy torcie i sportowej rywalizacji

W Opolu tężnia Malinka–Zdrój zniknie na trzy dni. WiK zapowiada prace i świeżą solankę

Kluczbork wygrał Patrol Roku - dwa opolskie patrole jadą do Słupska
Przydatne dane teleadresowe
- Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu - kontakt, oddziały, e-usługi
- Okręgowy Urząd Miar we Wrocławiu, Wydział Zamiejscowy w Opolu - kontakt, godziny, informacje
- Komisariat I Policji w Opolu - kontakt i numery alarmowe
- Komenda Miejska PSP w Opolu - kontakt, JRG i sprawy prewencyjne
- II Komisariat Policji w Opolu - kontakt, dzielnicowi, zgłoszenia
- Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu - kontakt, oddziały, poradnie i rejestracja
