List intencyjny podpisany - ma powstać nowa komenda w Namysłowie

W Urzędzie Miejskim w Namysłowie podpisano list intencyjny dotyczący budowy nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji - w sali obecni byli przedstawiciele Policji i samorządu, a dokument złożył podstawy dalszych prac planistycznych. W uroczystości uczestniczyli m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Opolu oraz władze powiatu i gmin. Inwestycja ma poprawić warunki służby i zwiększyć bezpieczeństwo na terenie powiatu.
Uroczystość odbyła się w Urzędzie Miejskim w Namysłowie w poniedziałek, 15 grudnia. Podpisanie listu intencyjnego dotyczy przygotowań do budowy nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie.
W wydarzeniu wzięła udział Komendant Wojewódzka Policji w Opolu nadinsp. Magdalena Nguyen-Fudala oraz jej zastępca insp. Zbigniew Stanowski. Po stronie administracji samorządowej podpisy składali m.in. Starosta Namysłowski Artur Włodarczyk i Burmistrz Namysłowa Jacek Fior - obecni byli także wójtowie z powiatu.
Spotkanie otworzył i zabrał głos Komendant Powiatowy Policji w Namysłowie insp. Przemysław Stankiewicz, który wskazał na znaczenie planowanej inwestycji dla służby i mieszkańców. Podpisane porozumienie ma stanowić formalny fundament do dalszych działań związanych z realizacją budowy.
W uroczystości uczestniczyli także namysłowscy policjanci oraz pracownicy cywilni. Powiat namysłowski zamieszkuje blisko 43 tysiące mieszkańców, a w Komendzie Powiatowej Policji w Namysłowie jest 89 etatów policyjnych oraz 15 etatów cywilnych.
Zdaniem organizatorów przedsięwzięcie ma zapewnić policjantom nowocześniejsze warunki służby, a mieszkańcom powiatu - większe poczucie bezpieczeństwa. W dokumencie zawarto porozumienie pomiędzy Policją a jednostkami samorządowymi, które ma umożliwić kontynuację prac przygotowawczych i planistycznych.
na podstawie: Policja Opole.
Autor: krystian

