Nietrzeźwy motorowerzysta zatrzymany w gminie Grodków. Miał narkotyki

1 min czytania
Nietrzeźwy motorowerzysta zatrzymany w gminie Grodków. Miał narkotyki

Podczas nocnej kontroli policjanci z Komisariatu Policji w Grodkowie zatrzymali motorowerzystę, który jechał całą szerokością jezdni i gwałtownie zmieniał prędkość. Wstępne badania wykazały ponad promil alkoholu i obecność substancji odurzających; przy mężczyźnie znaleziono marihuanę i amfetaminę.

  • Policja zatrzymuje motorowerzystę w Grodkowie
  • Badania i zarzuty wobec 25-latka

Policja zatrzymuje motorowerzystę w Grodkowie

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Grodkowie zatrzymali 25-latka podczas nocnej służby na jednej z dróg w gminie. Powodem kontroli był podejrzany sposób jazdy - zajmowanie całej szerokości jezdni oraz gwałtowne przyspieszanie i hamowanie. Po zatrzymaniu alkomat wykazał w organizmie kierującego ponad promil alkoholu.

Mężczyzna został przewieziony do brzeskiej komendy w celu dalszych czynności procesowych.

Badania i zarzuty wobec 25-latka

W saszetce należącej do zatrzymanego policjanci ujawnili zielony susz i biały proszek. Badania zabezpieczonych próbek potwierdziły, że to marihuana i amfetamina. Wstępne testy na obecność środków odurzających w organizmie wykazały działanie tych substancji.

25-latek usłyszał dwa zarzuty: kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu i środków odurzających oraz posiadania narkotyków. Sprawa trafi do sądu. Grozić mu może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Komisariat Policji w Grodkowie przypomniał o konieczności zgłaszania służbom podejrzeń dotyczących prowadzenia pojazdów po użyciu alkoholu lub narkotyków, pod numerem alarmowym 112.

na podstawie: Policja Opole.

Autor: krystian