Mandaty po kradzieży w dyskoncie skończyły się zatrzymaniem za narkotyki

1 min czytania
Mandaty po kradzieży w dyskoncie skończyły się zatrzymaniem za narkotyki

Podczas interwencji w sklepie w Kędzierzynie-Koźlu zwykłe ukaranie sprawców kradzieży zamieniło się w poważniejszą sprawę kryminalną. Funkcjonariusze zauważyli coś, co zmieniło bieg zdarzeń i doprowadziło do zatrzymania jednego z uczestników.

  • Interwencja w dyskoncie i mandaty dla sprawców
  • Dalsze czynności i zarzut posiadania narkotyków w Kędzierzynie-Koźlu

Interwencja w dyskoncie i mandaty dla sprawców

Do dyżurnego miejscowej jednostki wpłynęło zgłoszenie o kradzieży w jednym z dyskontów. Na miejsce pojechał patrol i ustalił, że sprawcami są 37-letnia kobieta oraz 26-letni mężczyzna. Próbowali wynieść z sklepu artykuły spożywcze oraz akumulator. Za popełnione wykroczenie oboje otrzymali mandaty karne i sprawa w zakresie kradzieży została zakończona na miejscu.

Dalsze czynności i zarzut posiadania narkotyków w Kędzierzynie-Koźlu

Przy rozmowie z 26-letnim mężczyzną funkcjonariusze zarejestrowali zapach, który wzbudził ich podejrzenia. W trakcie dalszych czynności ujawniono przy nim susz o zielonym zabarwieniu, który został poddany badaniu. Test potwierdził, że miało to być marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Oprócz odpowiedzialności za kradzież będzie odpowiadał także za posiadanie środków odurzających; zgodnie z przepisami grozi mu kara do 3 lata pozbawienia wolności.

Za zdarzeniem stoją działania kędzierzyńsko-kozielskich policjantów, którzy najpierw reagowali na zgłoszenie wykroczenia, a potem prowadzili czynności procesowe związane z ujawnionymi narkotykami. Sprawa trafi do sądu, który rozstrzygnie o ewentualnych dalszych konsekwencjach wobec zatrzymanego.

na podstawie: Policja Opole.

Autor: krystian