Modernizacja sieci wodociągowej od 01 września 2025 przy ul. Jana, Jaronia i Bassego

2 min czytania
Modernizacja sieci wodociągowej od 01 września 2025 przy ul. Jana, Jaronia i Bassego


Rozpoczyna się modernizacja wodociągów w Opolu — przygotujcie się na prace na ulicach Jana, Jaronia i Bassego; możliwe krótkie przerwy w dostawie wody i utrudnienia w ruchu.

  • Opole: Prace modernizacyjne Wodociągów i Kanalizacji ruszają 1 września 2025
  • Przygotuj się na chwilowe utrudnienia i sprawdzaj komunikaty WiK

Opole: Prace modernizacyjne Wodociągów i Kanalizacji ruszają 1 września 2025

W poniedziałek 01 września 2025 r. spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu przystępuje do modernizacji sieci wodociągowej obejmującej ulice Jana, Jaronia i Bassego. Prace mają na celu poprawę stanu technicznego instalacji oraz jakości przyłączy, co w efekcie ma zwiększyć bezpieczeństwo dostaw wody dla mieszkańców tego rejonu.

Przygotuj się na chwilowe utrudnienia i sprawdzaj komunikaty WiK

W trakcie prowadzenia robót mogą wystąpić czasowe przerwy w dostawie wody oraz chwilowe pogorszenie jej jakości. Spółka WiK w Opolu zapowiada, że o każdorazowych przerwach i zmianach w dostawach będzie informować w oddzielnych komunikatach dotyczących poszczególnych odcinków sieci objętych remontem.

Równocześnie prowadzone prace mogą powodować utrudnienia w ruchu pojazdów i pieszych w obrębie placów budowy. Kierowcom i przechodniom zalecana jest ostrożność oraz stosowanie się do tymczasowego oznakowania wyznaczanego przy miejscach robót.

Przepraszamy za utrudnienia powstałe w wyniku prowadzonej modernizacji.

Prace rozpoczynają się w wyznaczonym terminie. Mieszkańcom radzimy przygotować się na ewentualne krótkie przerwy w dostawie wody i śledzić komunikaty Spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu, aby otrzymać informacje dotyczące harmonogramu prac dla konkretnego odcinka sieci.

Na podstawie: Wodociągi i Kanalizacja Opole

Autor: krystian