Opolscy wodniacy w weekend zatrzymali dwóch nietrzeźwych sterników

2 min czytania
Opolscy wodniacy w weekend zatrzymali dwóch nietrzeźwych sterników


Weekendowe patrole na Jeziorze Dużym w Turawie zakończyły się zatrzymaniem dwóch sterników — policjanci odebrali im patenty po kontroli trzeźwości. Sprawdź, kiedy dokładnie doszło do zdarzeń i jakie są konsekwencje prawne.

  • Zobacz, jak policja na Jeziorze Dużym w Turawie zatrzymuje nietrzeźwych sterników
  • Sprawdź, jakie kary i procedury obowiązują przy prowadzeniu łodzi po alkoholu

Zobacz, jak policja na Jeziorze Dużym w Turawie zatrzymuje nietrzeźwych sterników

Funkcjonariusze z Sezonowego Ogniwa Wodnego w Turawie regularnie patrolują akweny, dbając o bezpieczeństwo użytkowników łodzi i sprawdzając zarówno stan techniczny jednostek, jak i trzeźwość ich sterników. W miniony weekend kontrole zakończyły się zatrzymaniem dwóch osób prowadzących motorówki pod wpływem alkoholu.

MIEJSCE: Jezioro Duże w Turawie. Pierwsze zdarzenie miało miejsce 8 sierpnia, około godziny 14:00. Policyjni wodniacy skontrolowali motorówkę i przebadali sternika alkomatem — badanie wykazało u 49‑latka ponad 1,5 promila alkoholu. Przy wsparciu ratowników WOPR z Turawy łódź została przycumowana do pomostu, a policjanci zatrzymali mężczyźnie patent sternika motorowodnego.

Drugą kontrolę przeprowadzono 10 sierpnia, około godziny 13:30, również na Jeziorze Dużym. Tym razem do kontroli zatrzymano 34‑letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego — alkomat wskazał u niego ponad 0,5 promila. Łódź przekazano pracownikom wypożyczalni, a policjanci zatrzymali sternikowi jego patent sternika motorowodnego.

Sprawdź, jakie kary i procedury obowiązują przy prowadzeniu łodzi po alkoholu

Obaj mężczyźni będą odpowiadać za prowadzenie pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym będąc pod wpływem alkoholu. Według przepisów karnych grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Informacje o działaniach i zatrzymaniach przekazała opolska policja.

Patrole wodne w sezonie kontrolują nie tylko stan techniczny jednostek pływających, ale też trzeźwość sterników — to element codziennej pracy Sezonowego Ogniwa Wodnego w Turawie. Mieszkańcy i goście korzystający z Jeziora Dużego powinni pamiętać, że bezpieczeństwo na wodzie zależy od odpowiedzialnego zachowania za sterem.

Na podst. KWP Opole

Autor: krystian