Magdalena Nguyen-Fudali awansowana na nadinspektora w opolskiej Policji

Magdalena Nguyen-Fudali awansowała na nadinspektora Policji podczas wyjątkowej uroczystości w Opolu. To historyczny moment dla opolskiego garnizonu, który zyskał nową liderkę o imponującej karierze i ogromnym wsparciu lokalnych władz.
- Opole świętuje awans Komendanta Wojewódzkiego Policji
- Wsparcie władz Opola dla nowej nadinspektor
Opole świętuje awans Komendanta Wojewódzkiego Policji
W sali im. Wiktora Ludwikowskiego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu odbyła się podniosła ceremonia, podczas której Magdalena Nguyen-Fudali otrzymała stopień nadinspektora Policji. To wyróżnienie jest nie tylko osobistym sukcesem Komendant, ale także ważnym wydarzeniem dla całego regionu.
Uroczystość rozpoczęła się od meldunku złożonego przez dowódcę uroczystości, po czym odczytano oficjalne postanowienie Prezydenta RP o nadaniu stopnia generalskiego. Następnie głos zabrał zastępca komendanta insp. Krzysztof Buchała, który w imieniu wszystkich funkcjonariuszy opolskiego garnizonu pogratulował awansu i przypomniał najważniejsze etapy kariery nowej Generał.
W dalszej części spotkania insp. Krzysztof Buchała wraz z zastępcami – insp. Remigiuszem Sawickim i insp. Zbigniewem Stanowskim – wręczyli Komendant upominek symbolizujący rangę generalską – szablę. Ten gest podkreślił szacunek i uznanie środowiska policyjnego dla jej osiągnięć.
Wsparcie władz Opola dla nowej nadinspektor
Wśród gości obecnych na uroczystości znaleźli się przedstawiciele najwyższych władz województwa opolskiego. Wojewoda Monika Jurek oraz Marszałek Szymon Ogłaza osobiście złożyli gratulacje Komendant Magdalenie Nguyen-Fudali, podkreślając znaczenie jej awansu dla bezpieczeństwa regionu.
Podczas swojego wystąpienia nowa nadinspektor wyraziła wdzięczność za to zaszczytne wyróżnienie oraz dumę z możliwości reprezentowania opolskiej Policji na tak wysokim szczeblu. Jej słowa były pełne energii i determinacji do dalszej służby na rzecz mieszkańców województwa.
Po oficjalnej części nastąpił czas na składanie indywidualnych życzeń oraz wręczenie pamiątkowych upominków przez funkcjonariuszy i pracowników cywilnych garnizonu. Całość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji z Katowic, która zapewniła wyjątkową oprawę muzyczną wydarzenia.
Na podstawie: KWP Opole
Ostatnie Artykuły

W ponad 40 miejscach uczą ratować życie. Na Opolszczyźnie trwa wielki trening

Trzy miesiące bez prawa jazdy za 50 km/h za dużo - policja ruszyła

W Opolu padło ostrzeżenie przed upałem. Stawką jest zdrowie i życie

Nowy program obrony cywilnej nabiera kształtu po naradzie wojewodów

Na Górze Świętej Anny oddano hołd powstańcom śląskim

Upał nie odpuszcza. Opolski urząd przypomina zasady bezpieczeństwa

Dwa dożywotnie zakazy i ponad 2 promile - w aucie jechało też troje dzieci

Głośna muzyka w nocnym parku - 45-latek miał narkotyki i piłę

Na Placu Wolności znów zabrzmi lato. Wracają niedzielne koncerty pod chmurką

Na rower i hulajnogę już nie wystarczy wiek - dochodzi obowiązkowy kask

Rozpaczliwe miauczenie spod nadkola - policjanci z Kędzierzyna-Koźla zdążyli na czas

Sto lat komunikacji miejskiej świętowano przy torcie i sportowej rywalizacji

W Opolu tężnia Malinka–Zdrój zniknie na trzy dni. WiK zapowiada prace i świeżą solankę

Kluczbork wygrał Patrol Roku - dwa opolskie patrole jadą do Słupska
Przydatne dane teleadresowe
- Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu - kontakt, filie, katalog online i karta czytelnika
- Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu - kontakt, godziny, adopcja i wolontariat
- Muzeum Śląska Opolskiego - bilety, godziny, wystawy stałe i oddziały
- Instytut Pamięci Narodowej w Opolu - kontakt, godziny i zakres spraw
- Parafia św. Michała Archanioła w Opolu - kontakt, sakramenty, spowiedź
- Urząd Miasta Opola - kontakt, godziny, informacje
